Nadmierna prędkość, to niestety ciągle główna przyczyna najpoważniejszych wypadków drogowych. Wczoraj podkarpaccy policjanci prowadzili pierwsze w tym roku, planowane ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ujawnili ponad 400 przypadków przekroczeń prędkości.

Działania rozpoczęły się o godz. 6 i trwały do godz. 22. Podczas kaskadowego pomiaru prędkości kontrole prowadzone były na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. Brały w nich udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

W ramach działań na drogach Podkarpacia, w 212 statycznych punktach pomiaru prędkości policjanci skontrolowali 1394 pojazdów i ujawnili 414 przypadków przekroczeń prędkości.

Prowadzone działania miały między innymi charakter prewencyjny. Kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, musieli liczyć się z konsekwencjami.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Publikacje

 

Publikujemy artykuły reklamowe (tzw sponsorowane) odpłatnie - w cenie 50 zł netto / publikacja.

 

Artykuł jest oznaczony jako sponsorowany. Zawiera zdjęcie oraz dostarczony tekst. Może zawierać linki wedle oznaczenia (dofollow/nofollow) służące przekazaniu pozycjonowania. Artykuły - publikacje sponsorowane emitowane są na stałe bez ograniczenia czasowego. Pojawiają się na stronie głównej oraz w sekcji z aktualnościami - dzięki czemu szybko się indeksują w Google. Publikujemy je także na naszym fanpage na Facebooku oraz Twitterze (o ile serwis lokalny posiada).

 

Zobacz inne nasze portale lokalne, wejdź na serwisylokalne.pl