W sobotę Stal Rzeszów pokonała Podhale Nowy Targ 2 – 1 i wywalczyła awans do II ligi.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy. W 9 minucie Tomasz Płonka wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Nawrota i strzałem głową pokonał bramkarza Podhala. Druga bramka dla Stali padła w 26 minucie 1 połowy. Strzałem w okienko zdobył ją Grzegorz Goncerz.

Stal kontrolowała sytuację na boisku, jednak w końcówce zawodnicy popełnili błąd i Artur Pląskowski strzelił kontaktowego gola dla Podhala.

Po drugiej, długiej, nerwowej i bezbramkowej części stalowcy i ich fani mogli świętować awans do II ligi piłkarskiej.

Stal Rzeszów - Podhale Nowy Targ 2-1 (2-1)

1: 0 9 minuta Tomasz Płonka
2-0 26 minuta Grzegorz Goncerz
2-1 42 minuta Artur Pląskowski

STAL RZESZÓW: Leonid Otczenaszenko - Piotr Głowacki, Sławomir Szeliga (74. Peter Basista), Damian Kostkowski, Łukasz Mozler, Damian Sierant, Wojciech Reiman, Michał Nawrot (88. Dariusz Jarecki), Dominik Chromiński (66. Damian Nowacki), Grzegorz Goncerz (29. Łukasz Zagdański), Tomasz Płonka (80. Adrian Ligienza).

PODHALE NOWY TARG: Mateusz Szukała - Marcin Mączka, Martin Baran, Marcin Przybylski (36. Lukas Hruska), Daniel Barbus (79. Maciej Tonia), Marek Mizia (68. Damian Mrówka), Tomasz Palonek (46. Jarosław Potoniec), Mateusz Mianowany, Dawid Dynarek, Artur Pląskowski, Peter Drobnak.

ŻÓŁTE KARTKI: Michał Nawrot, Łukasz Zagdański, Damian Nowacki (Stal Rzeszów); Marcin Mączka, Marek Mizia (Podhale);

WIDZÓW: 6438.