W województwie podkarpackim Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprą aktywnych mieszkańców grantami o łącznej sumie 63 000 złotych. Tym samym w regionie zrealizowanych zostanie 21 inicjatyw społecznych, wpływających na pozytywną zmianę najbliższego otoczenia.
W Rzeszowie granty otrzymali:

1. Inicjatywa Fundacji "Dr Clown" - Podaruj uśmiech chorym maluchom: celem projektu jest zorganizowanie wyjątkowej wizyty u najmłodszych pacjentów rzeszowskiego szpitala w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Będą wesołe animacje, balony oraz oczywiście - wspaniałe prezenty od Świętego Mikołaja! Wszystko po to, by wyczarować chwile zapomnienia o chorobie – 5 000 zł.
2. Piknik edukacyjny dla dzieci organizowany przez Rowery.Rzeszow.pl - projekt odpowiada na problem bezpieczeństwa młodych rowerzystów, którzy w ramach zajęć szkolnych nie mają przewidzianej praktycznej nauki jazdy po ulicach, trasach rowerowych i skrzyżowaniach. W ramach projektu odbędzie się praktyczne szkolenie dla 10 wolontariuszy z wychowania komunikacyjnego, które pozwoli im w przyszłości prowadzić zajęcia praktyczne w szkołach. Całości dopełni otwarty przejazd rowerowy zakończony piknikiem promującym potrzebę edukacji w ruchu drogowym – 1 000 zł
3. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Podkarpacki Oddział Regionalny w Rzeszowie organizuje integrację dzieci zdrowych i niepełnosprawnych w Słonecznej Świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rzeszowie - celem projektu jest stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do rozwoju różnych zainteresowań, dostarczenie podopiecznym pozytywnych wzorców spędzania wolnego czasu z ukierunkowaniem na propagowanie zdrowego i aktywnie spędzonego czasu, rozwijanie umiejętności sportowych, tanecznych, turystycznych i rekreacyjnych. Projekt obejmie 100 dzieci - podopiecznych Świetlicy Słonecznej TPD – 3 000 zł.

Podczas otwartego głosowania klienci Tesco na terenie województwa podkarpackiego oddali łącznie 248 946 głosów. 

Od 2016 roku odbyło się 6 edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco, wraz z Fundacją Tesco, wsparło 1 565 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu, wybrali klienci sklepów – oddając w sumie aż 32 000 606 głosów.
Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.


1000 Znaków do wykorzystania