Urządzanie kuchni jest procesem czasochłonnym, który wymaga od nas dokładnego zaplanowania każdego kroku, od wyboru materiałów wykończeniowych przez sprzęty AGD na meblach kuchennych kończąc. Kuchnia jest punktem centralnym niemal każdego domu czy mieszkania, dlatego nie warto zbyt oszczędzać na jej wyposażeniu. Kuchnia funkcjonalna to wielka radość z jej codziennego użytkowania, a jedzenie z nowoczesnej i zadbanej kuchni smakuje podwójnie dobrze.

Przestrzeń między blatem kuchennym a wiszącymi szafkami wymaga pokrycia odpowiednim materiałem, który będzie odporny nie tylko na ciężkie do usunięcia zabrudzenia, ale również na zmienne temperatury, które są nieodłącznym elementem w czasie przygotowywania ciepłych posiłków. Powszechnie stosuje się płytki ceramiczne, których montaż trzeba okrasić sporym nakładem pracy. Szkło na ścianę w kuchni staje się nowym trendem w procesie wykończeniowym, który jest znacznie łatwiejszy w montażu i utrzymaniu niż płytki, a cechuje się podobnymi parametrami technicznymi decydującymi o jego odporności na wilgoć czy wysokie temperatury.

Szkło hartowane do kuchni – trwałe i eleganckie

Zakup paneli szklanych do kuchni wiąże się z odpowiednim dobraniem rodzaju tworzywa, które ma zagościć w naszym domu. Biorąc pod uwagę specyfikę miejsca tuż nad kuchenką gazową czy elektryczną, powinniśmy wybrać szkło, które doskonale radzi sobie nawet ze zmiennymi warunkami panującymi w kuchni. Gorące, często wilgotne powietrze wydobywające się z garnków podczas gotowania jest prawdziwą próbą dla panelu szklanego do kuchni, jednak decydując się na montaż szkła dekoracyjnego, hartowanego nie musimy obawiać się nieprzewidzianych pęknięć czy zniszczeń jego struktury. Specjalnie opracowana technika produkcyjna pozwala uzyskać tworzywo wysoce odporne na wszelkie szkodliwe okoliczności, dlatego jego zastosowanie znacznie wykracza poza mury naszej kuchni, a nawet domu. Szkło hartowane nawet w przypadku nieprzewidzianego stłuczenia rozpada się na stosunkowo duże kawałki, które są zdecydowanie mniej niebezpieczne niż drobne odłamki powstające w wyniku zniszczenia zwykłej szyby.

Szkło ozdobne do kuchni oprócz ochrony ścian kuchennych, spełnia również nieco poboczne zadania, które doskonale wpływają na charakterystykę kuchni o małym metrażu. Połyskująca, gładka tafla szkła dekoracyjnego do kuchni powiększa optycznie kuchnię, której powierzchnia nie jest dla nas zadowalająca.

Płytki szklane do kuchni – rodzaje

Wybierając szkło do kuchni niezwykle ważne są jego parametry techniczne. Dobre szkło do kuchni to szkło o odpowiedniej grubości. W razie wszelkich wątpliwości powinniśmy skonsultować swój wybór z doradcą sklepu, w którym planujemy zakupy. Warto również zasięgnąć porady dotyczącej sposobu wykończenia szyby kuchennej. W ostatnim czasie na popularności zyskują panele szklane z grafikami, które doskonale komponują się w nowoczesne wnętrza, w przypadku gdy nie chcemy ograniczać się jedynie do stonowanych kolorów zazwyczaj dominujących w naszych kuchniach. Ciekawy print może nieco ożywić spokojne wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego oblicza.

Rozwiązanie, które spełnia oczekiwania wielu z nas jest szkło do kuchni przezroczyste, które nie stanowi elementu dominującego w aranżacji kuchni, a jedynie delikatnie podkreśla walory ściany znajdującej się pod taflą wytrzymałego szkła. Jeśli chcemy nieco zaszaleć z kolorem, szkło do kuchni lakierowane otwiera przed nami nowe możliwości kolorystyczne – jasne, ciemne a może jaskrawe odcienie? W ofertach znajdziemy wiele wariantów kolorystycznych.

Kuchnia – płytki czy szkło dekoracyjne?