Brzozowscy policjanci uczestniczyli we wczorajszej akcji zbiórki krwi zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie. To już kolejna taka akcja, w którą włączyli się również brzozowscy funkcjonariusze. W ten sposób podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia, jakim jest krew.

Wczoraj, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Brzozowie zaparkował samochód specjalnego przeznaczenia i odbyła się akcja zbiórki krwi. Jej inicjatorem od 10 lat jest Starostwo Powiatowe w Brzozowie. Podstawowym celem akcji jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Każdy mógł przyjść i oddać krew. Do akcji włączyli się również brzozowscy policjanci.

Zbiórka krwi zaczęła się o godz. 9. W akcji honorowego oddawania krwi uczestniczyli mieszkańcy powiatu, pracownicy gminy i starostwa, strażacy oraz policjanci. Tego dnia kilkadziesiąt osób przystąpiło do rejestracji. Niestety nie wszystkim, z różnych przyczyn, udało się oddać krew. W ciągu kilku godzin trwania akcji pozyskano blisko 12 litrów krwi.

Pozyskana krew została przeznaczona dla Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

To już kolejna akcja tego rodzaju, w której udział wzięli brzozowscy policjanci. Dzięki takim przedsięwzięciom możemy ofiarować komuś najcenniejszy dar - jakim jest życie.

  • policjanci włączyli się do akcji
  • Krwiobus
  • policjanci włączyli się do akcji