Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Tryńczy. Podczas wizyty funkcjonariusze przekazali młodym słuchaczom informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

W piątek, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej w Tryńczy. Głównym celem tej wizyty było podniesienie świadomości najmłodszych w zakresie ich bezpieczeństwa. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się więcej o funkcjonariuszach i z zainteresowaniem słuchały opowieści o pracy, ubiorze i wyposażeniu stróżów prawa.

Mundurowi przypominali dzieciom o elementach odblaskowych i zwrócili uwagę na to aby dzieci nosiły odblaski na swoich kurtkach i plecakach. Tłumaczyli, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Funkcjonariusze zwracali uwagę również na to, jak najmłodsi mają się zachowywać podczas zabaw na podwórku, w domu, a w szczególności jak poruszać się po drodze i na przejściu dla pieszych. Przypomniano także numery telefonów alarmowych i sytuacje, w jakich należy z nich korzystać.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe.