Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza na spotkanie "Moja przygoda z Minecraft".

18 grudnia 2019, start: 16.00
Urban Lab Rzeszów, ul. 3-go Maja 13, 35-030 Rzeszów

Prowadzący: Rafał Kochański – nauczyciel informatyki, pasjonat programowania
Dedykowana grupa uczestników: uczniowie szkół podstawowych z rodzicami

Żyjemy w społeczeństwie, w którym komputery i smartfony są na porządku dziennym. Współcześnie dzieci i młodzież żyją w zupełnie innym świecie niż ich rodzice 20 lat temu, codziennie korzystając z serwisów takich jak Youtube, Netfix czy Facebook. Nawet zabawki często są interaktywne i wiele z nich można zaprogramować (np. Lego Minestrone).
Wiedza o tym, jak dany program działa, by móc z niego korzystać, to jedno. Zrozumienie, w jaki sposób się to dzieje, to jednak co innego. „Moja przygoda z Minecraft” to wydarzenie, na które zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych wraz z ich rodzicami. Podczas 90 minutowych zajęć otwartych pokazane zostanie to, jak w prosty i przyjemny sposób, z wykorzystaniem popularnej gry komputerowej, można uczyć się programowania.
Od stycznia 2020 r. uczniowie, którzy podtrzymają chęć uczestnictwa w zajęciach zostaną podzieleni na kilkunastoosobowe grupy. Dla każdej z grup przewidziano 16 godzin zajęć w cyklu dwumiesięcznym. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o dokonanie rejestracji pod adresem: http://minecraft.erzeszow.pl podając imię i nazwisko dziecka, oraz nazwę szkoły do której uczęszcza.

Rejestracja uczestników: http://minecraft.erzeszow.pl