Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

29 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbyła się szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Telewizji Rzeszów oraz Radia Rzeszów.

Konkurs miał na celu prezentowanie i popularyzację utworów muzycznych z krajów europejskich oraz zainteresowanie uczniów kulturą innych państw a skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz do uczniów VI, VII oraz VIII klasy szkoły podstawowej. Celem konkursu było wyłonienie 3 osób w dwóch kategoriach. I kategoria: szkoły podstawowe oraz gimnazja, II kategoria szkoły ponadgimnazjalne.

W tym roku w konkursie wzięło udział 32 uczestników z 18 szkół z Rzeszowa i okolic. Konkurs oceniało jury w składzie: Przewodnicząca - Jadwiga Gargaś (Dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych), Wiesław Pyzia (nauczyciel wiedzy o kulturze, dyrygent chóru "Pryma”), Joanna Wojtaszek (nauczyciel muzyki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 6 w Rzeszowie), Anna Daniel (nauczyciel języka włoskiego i niemieckiego w Liceum w Ropczycach), Kamila Sowiżrał (nauczyciel języka hiszpańskiego w Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie), Jadwiga Wisz (nauczyciel języka francuskiego w Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie), Bożena Mikuła (nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie), Małgorzata Alibożek (nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkól Spożywczych w Rzeszowie), Massimiliano Bondioli (rodowity Włoch, ekspert z języka włoskiego), Cristian Valsecchi (rodowity Włoch, ekspert z języka włoskiego).

Po burzliwych obradach jury przyznało 3 pierwsze miejsca w II kategoriach oraz po 3 wyróżnienia.

I kategoria szkoły podstawowe:
I miejsce - Natalia Ruchlewicz (Szkoła podstawowa nr 17)
II miejsce - Wiktoria Borys (Szkoła podstawowa nr 12)
III miejsce - Aleksandra Piekło (Szkoła podstawowa nr 13)
Wyróżnienia w tej kategorii: Sonia Hałoń (Szkoła Podstawowa nr 21), Dawid Mencel (Szkoła Podstawowa nr 10), Paulina Pitera (Szkoła Podstawowa nr 2).

II kategoria szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce - Karolina Bukała z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sióstr Prezentek w Rzeszowie
II miejsce - Kinga Siewierska z III LO w Rzeszowie
III miejsce - Anita Pitera z VI LO w Rzeszowie
Wyróżnienia w tej kategorii: Yuliana Holinska z Zespołu Szkół Spożywczych z Rzeszowa, Sara Augustyn z III LO, Stalec Maksymilian z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sióstr Prezentek w Rzeszowie, Marika Kisilewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sióstr Prezentek w Rzeszowie.

W konkursie do wygrania były atrakcyjne nagrody: kursy językowe w szkole Językowej Promar, kosmetyki firmy Ziaja, 2 płyty z autografem Zbigniewa Wodeckiego, zaproszenie na pizzę do restauracji włoskiej Italia da Bere, zaproszenie na zabieg Spa na włosy, gry, książki, artykuły papiernicze. Ponadto dla wszystkich uczestników konkursu i ich opiekunów przewidziane były dyplomy oraz słodkie niespodzianki.
Sponsorami w Vi Międzyszkolnym Konkursie Piosenki byli: Rada Rodziców Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie, Szkoła Językowa Promar International, Szkoła językowa Mała Lingua, Firma Kosmetyczna „Ziaja”, Restauracja Italia da Bere, Kino Helios, Auchan w Krasnem, Fabryka Reklamy TPM, Drukarnia TB studio, Drukarnia Europrint, Księgarnia Językowa Bookland, Wydawnictwo Draco, Zakład Krawiecki „Ramoneska”, Zakład Fryzjerski „Alter- Ego”, Biuro Turystyczne CUT.