Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku zatrzymali na gorącym uczynku 33-letnią kobietę, która prowadziła nielegalną uprawę roślin konopi indyjskich oraz posiadała susz marihuany. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, grozi jej teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego przeworskiej jednostki, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w trakcie prowadzonych czynności służbowych ustalili, że w miejscowości Krzeczowice, nad rzeką Mleczką, znajduje się nielegalna uprawa roślin konopi indyjskich.

Podczas obserwacji działki, policjanci zatrzmali na gorącym uczynku 33-letnią mieszkankę gminy Przeworsk. Kobieta miała przy sobie reklamówkę ze ściętą rośliąę konopi, która pochodziła z obserwowanej uprawy. Funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze 10 krzewów o wysokości blisko 2 metrów. Następnie przeszukali miejsce zamieszkania kobiety oraz pomieszczenia gospodarcze, gdzie zabezpieczyli susz o łącznej wadze około 170 gramów.

33-latka została doprowadzona do komendy i osadzona w policyjnym areszcie. Usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznała.

Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.