Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Wczoraj wieczorem, kierująca renaultem doprowadziła do zderzenia z volkswagenem na drodze w Zahutyniu. Policjanci sprawdzili jej trzeźwość, urządzenie wskazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że kobieta nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci z Sanoka, wczoraj około godz. 21 zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Zahutyń. Na miejscu ustalono, że kierująca renaultem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z  prawidłowo jadącym volkswagenem.

Kierującą okazała się 23-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że kobieta miała ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 23-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący volkswagenem, 29-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego był trzeźwy. 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kobiecie kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. 23 -latka odpowie również za popełnione wykroczenia, czyli za jazdę samochodem bez uprawnień oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.