Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, przy współpracy z funkcjonariuszami jarosławskiej komendy, na terenie Jarosławia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zatrzymania 26-latka, doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Jarosławia. Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej w Rzeszowie ustalili, że mieszkaniec Jarosławia, może posiadać środki odurzające. Realizując czynności w tej sprawie przy współpracy z jarosławskimi kryminalnymi, funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Ponadto mężczyzna w mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. Mundurowi zabezpieczyli narkotyki oraz namiot służący do ich uprawy.

Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar 50 tys. zł.  

26-latek z policyjnej celi został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.  

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.