Policjanci z Komisariatu Policji w Kańczudze podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu mieszkańca powiatu przeworskiego w policyjnym systemie, okazało się, że 36-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy naszego powiatu dostosowują się do zaleceń i obowiązków związanych ze zwalczaniem epidemii. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

Wczoraj policjanci, patrolując teren miejscowości Kańczuga, zauważyli mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust i nosa maseczką. Reagując na wykroczenie mundurowi wylegitymowali 36-latka. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach, okazało się, że mieszkaniec powiatu przeworskiego jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za swoje wcześniejsze przewinienia.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności. Za popełnione przez niego wykroczenie niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką został na niego nałożony manat karny.