Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

To będzie niezapomniana zima w Rzeszowie. Aż 70 różnego rodzaju wydarzeń i atrakcji zaplanowaliśmy dla mieszkańców w świątecznym miasteczku i na osiedlach. Najmłodszych rzeszowian odwiedzi Św. Mikołaj, w Parku Sybiraków powstanie duże lodowisko, a miłośnicy dobrej kuchni, grzanego wina i rękodzieła z pewnością znajdą coś dla siebie w Rynku. Zaczynamy już w sobotę!

- Włożyliśmy z naszym zespołem mnóstwo serca w przygotowanie pakietu zimowych wydarzeń dla mieszkańców. To ponad 70 atrakcji, które zainaugurujemy już w sobotę, kiedy w Rynku ruszy Świąteczne Miasteczko, a ulice miasta rozbłysną tysiącami kolorowych światełek. Zaplanowaliśmy nie tylko diabelski młyn i karuzelę, ale także lokale gastronomiczne i stoiska z rękodziełem, które będą oferować fantastyczne upominki bożonarodzeniowe.

W Rynku ruszy miasteczko świąteczne pełne atrakcji. Będzie jak dotychczas największe. W sobotę poza uruchomieniem świątecznego oświetlenia i choinki będzie także pokaz rzeźbienia w lodzie. Z kolei w niedzielę spod fontanny multimedialnej ruszy korowód Świętego Mikołaja, który dotrze właśnie na Rynek.

17 grudnia odbędzie się miejska wigilia. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców. Zaplanowaliśmy poczęstunek, który przygotuje Zespół Szkół Gospodarczych.

Teatr Maska wystawi „Opowieść Wigilijną”, a kupując w świątecznym miasteczku specjalny voucher na jego kolejną sztukę – „Zaginiony Świat” widzowie otrzymają prezent.

- W Muzeum Dobranocek będą z kolei warsztaty dla dzieci, podczas których stworzą one świąteczne postacie. Te następnie zostaną ożywione przy pomocy specjalnego programu. A w centrum handlowym Bi1 przygotowaliśmy wystawę nawiązująca do zimy i bożego narodzenia w dobranockach.

Wśród zaplanowanych atrakcji jest jeszcze mnóstwo konkursów, pokazów i warsztatów przygotowanych przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Rzeszowski Dom Kultury.

Oferta będzie na bieżąco aktualizowana. Zachęcamy do codziennego śledzenia informacji zamieszczanych na naszej stronie i profilu facebookowym: https://www.facebook.com/Rzeszow.stolica.innowacji/