Wdzięczność osób, które doceniają pracę mundurowych z pewnością motywuje do dalszego działania i daje dużą satysfakcję. Taka ocena działalności Policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań za codzienny trud służby.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nisku spotkali się wdzięcznością małżeństwa z miejscowości Ulanów. Po tym, jak funkcjonariusze pomogli parze seniorów, których pojazd uległ w drodze powrotnej do domu awarii, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nisku nadkom. Dariusza Szybiaka wpłynął list z podziękowaniami. Funkcjonariusze byli zaskoczeni miłym gestem.

Mężczyzna wyraził w treści listu wdzięczność za okazaną przez policjantów - sierż. szt. Ewę Piątek oraz sierż. Mirosława Mołonia pomoc w dniu 22 listopada br., kiedy jego pojazd uległ awarii w drodze powrotnej do domu. Okazało się, że jedno z kół w pojeździe zostało uszkodzone. "Pan sierżant kazał wysiąść z samochodu i wyjąć z bagażnika koło zapasowe i sam niezwłocznie dokonał wymiany, chwilę to trwało a obok samochodu stała moja żona, którą z wielką grzecznością i szacunkiem dla osoby starszej, poprosiła do radiowozu Pani sierżant sztabowy aby nie marzła". Męzczyzna zakończył list słowami "Miło, że policjanci są tak uprzejmi i służą pomocą, za co jeszcze raz z całego serca dziękuję".

Takie podziękowania pokazują, że nawet najprostsza pomoc może być zauważona oraz doceniona przez osoby, które były w potrzebie. Niewątpliwie stanowią też dla policjantów motywację oraz satysfakcję z realizowanych obowiązków.