Mandatem karnym w wysokości 3500 zł, 25 punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się kontrola drogowa, jaką przeprowadzili jarosławscy policjanci wchodzący w skład grupy Speed. 44-letni kierujący chryslerem, w Szówsku na ul. Lubelskiej, rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego wyprzedzając na skrzyżowaniu oraz przekraczając dozwoloną prędkość o 87 km/h w obszarze zabudowanym.

Wczoraj przed godz. 8, w Szówsku na ul. Lubelskiej, jarosławscy policjanci wchodzący w skład grupy Speed, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego chryslerem, który wyprzedzał na skrzyżowaniu, a chwilę później w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 137 km/h.

44-letni mieszkaniec gminy Wiązownica, który kierował tym pojazdem, za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 3500 zł i otrzymał 25 punktów karnych. Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 87 km/h stracił też prawo jazdy.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg.