Komendant Policji w Rzeszowie uhonorował laureatów konkursu
W ostatnich dniach odbyła się uroczystość, która przypomniała o bohaterach z przeszłości i doceniła młodzież za ich twórcze podejście do historii. Uczniowie z Podkarpacia wyróżnili się w ogólnopolskim konkursie poświęconym pamięci funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP.

Uznanie dla młodych twórców

W ramach konkursu "Miednoje - pamięć nie dała się zgładzić", podkarpaccy uczniowie zaprezentowali swoje prace w trzech kategoriach: literackiej, piosenki oraz reportażu filmowego. W sumie komisja oceniła 93 zgłoszenia, co świadczy o dużym zainteresowaniu i zaangażowaniu młodzieży w tematykę historyczną. Warto zaznaczyć, że wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie, którzy nie tylko wykazali się talentem, ale również pasją do odkrywania przeszłości.

Spotkanie z Komendantem

W dniu ceremonii wręczenia nagród, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, insp. Jarosław Tokarczyk, spotkał się z laureatami oraz ich opiekunami. W imieniu Komendanta Głównego Policji, nadinspektora Marka Boronia, przekazał uczniom nagrody, dyplomy oraz podziękowania za ich wkład w kultywowanie pamięci o poległych funkcjonariuszach. Komendant Tokarczyk, gratulując młodym twórcom, podkreślił znaczenie historii i pamięci o tych, którzy oddali życie w służbie.

Wyróżnione prace i ich autorzy

W kategorii literackiej wyróżnienie zdobyła Martyna Węgrzyn z Zespołu Szkół w Tyczynie za wiersz "Miednoje. 1940". Warto dodać, że jej opiekunem był Radosław Kloc, który z pewnością wspierał młodą poetkę w jej twórczych zmaganiach. Kolejnym laureatem w tej samej kategorii była Natalia Bielecka, która za esej "Miednoje - pamięć nie dała się zgładzić" została wyróżniona przez komisję. Jej nauczycielem był młodszy inspektor Policji w stanie spoczynku, Grzegorz Bajda.

W kategorii reportażu filmowego, doceniono pracę zespołu z Zespołu Szkół w Tyczynie, w skład którego weszli Dawid Marczak, Patrycja Wójcik, Karolina Hul oraz Bartosz Kulikowski. Ich opiekunem była Małgorzata Sochacka. Spotkanie było także okazją do wspólnego świętowania osiągnięć, a wśród zebranych gości była również Dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie, Dorota Tarańska-Klęsk.

Inicjatywy takie jak konkurs "Miednoje - pamięć nie dała się zgładzić" są nie tylko doskonałą okazją do nauki i twórczej ekspresji, ale również przyczyniają się do utrwalania pamięci o ważnych wydarzeniach w historii Polski.


Źródło: Policja Rzeszów