Przewodnik po bazach hybrydowych: mineralne, witaminowe, proteinowe i budujące czym się różnią i jak je stosować?

3 min czytania
Przewodnik po bazach hybrydowych: mineralne, witaminowe, proteinowe i budujące  czym się różnią i jak je stosować?

Zanim kolor ozdobi naszą dłoń, a top nada ostatni szlif, na płytkę trafia baza hybrydowa. Od tego produktu zależy naprawdę wiele. Wpływa na trwałość manicure’u, wygląd, a nawet kondycję paznokci. Nowoczesne kosmetyki łączą pielęgnację z funkcjonalnością, a technologia hybrydowa nie pozostaje w tyle. Jak wybrać właściwą bazę spośród mineralnych, witaminowych, proteinowych czy budujących wariantów? W tym przewodniku przyglądamy się najlepszym, wielofunkcyjnym bazom hybrydowym.

Więcej niż podkład bazy hybrydowe i ich zadania

Dla wielu amatorek manicure’u baza do lakierów hybrydowych to po prostu początkowy krok stylizacji, który tworzy przyczepną warstwę dla grającego pierwsze skrzypce koloru. Tymczasem to produkt, który potrafi o wiele więcej. Zwłaszcza w przypadku nowoczesnych wersji stworzonych do zadań specjalnych.

Szukasz bazy pod hybrydę, która spełni Twoje indywidualne oczekiwania i potrzeby? W sklepach znajdziesz ich całe dziesiątki. Od klasycznych, przez mineralne, po proteinowe i budujące. Różnią się składem, konsystencją, kolorem i przeznaczeniem. Wybór odpowiedniego produktu może przypominać błądzenie po labiryncie… Odpowiednio dobrana formuła wzmacnia naturalną płytkę, wyrównuje jej powierzchnię, pozwala ją przedłużyć, a nawet wpływa na kondycję paznokci. Warto wziąć pod uwagę nie tylko trwałość, ale także składniki aktywne, konsystencję, a nawet kolor.

Baza mineralna równowaga i regeneracja

Bazy hybrydowe mineralne sprawdzą się dla posiadaczek paznokci delikatnych, kruchych i cienkich lub zmęczonych intensywnym stylizowaniem. Produkty wzbogacone o składniki, takie jak krzemionka, wapń czy magnez, wspierają naturalną odbudowę płytki, mogą dodać jej elastyczności i zwiększyć odporność na uszkodzenia. Występują w wersjach kolorowych, z palety nude, z mleczną transparentnością, a nawet z kolorowymi drobinami. Najbardziej uniwersalne warianty mogą być używane także jako top coat. Godne polecenia są tego typu bazy hybrydowe z Cosmetics Zone.

Bazy proteinowe i witaminowe odżywienie i wzmocnienie

Bazy witaminowe i proteinowe zostały stworzone z myślą o regeneracji. Najczęściej zawierają witaminy A, E, B5 i proteiny jedwabiu lub keratynę. Są idealne do paznokci z wyraźną tendencją do rozwarstwiania się, łamliwości i utraty blasku. Chociaż nie zastąpią dogłębnej pielęgnacji, mogą stanowić dodatkowy element wzmacniający płytkę. Wersja proteinowa to naprawdę mocna baza pod hybrydy, która pozwalają także na wzmocnienie struktury paznokcia i nadbudowanie płytki.

Baza budująca przedłużenie i upiększenie

Jeśli zależy Ci nie tylko na wzmocnieniu trwałości stylizacji, ale też delikatnym wydłużeniu czy uzupełnieniu ubytków paznokcia, sięgnij po bazę budującą o gęstej, żelowej konsystencji, np. Gelly Be lub wersję kauczukową od Cosmetics Zone.

Budujące bazy do lakierów hybrydowych z pędzelkiem łatwo pozwalają przedłużyć płytkę

To rozwiązanie, które docenią kobiety z paznokciami o nieregularnej strukturze, uszkodzeniami mechanicznymi lub widocznymi wgłębieniami. Na początku praca z gęstą bazą może wydawać się trudniejsza. Wystarczy jednak trochę wprawy i nieco więcej precyzji przy aplikacji, aby nauczyć się panować nad konsystencją i w pełni korzystać z zalet tego rodzaju produktu.

Wersje budujące to również kolorowe bazy hybrydowe, które mogą pełnić rolę lekkiego manicure’u w wersji minimalistycznej, bez konieczności aplikacji dodatkowej warstwy lakieru.

Autor: Artykuł sponsorowany

faktyrzeszow_kf