• "Trzeźwy poranek" - podsumowanie działań na Podkarpaciu

  Podkarpaccy policjanci zatrzymali 32 kierujących, którzy kierowali pojazdami, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 15 tys. kierowców.

 • Miał trzy promile, wjechał do rowu. 34-latek został zatrzymany dzięki reakcji świadków

  Ponad trzy promile alkoholu miał w organizmie 34-letni kierowca fiata, który w Jarosławiu na ul. Chodkiewicza wjechał do rowu. Dzięki reakcji innych osób, policjanci zatrzymali pijanego kierującego. Mężczyźnie, za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Przedświąteczne spotkanie z rodzinami policjantów poległych na służbie

  Przed południem w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyło się przedświąteczne spotkanie rodzin poległych policjantów z województwa podkarpackiego. Bliscy funkcjonariuszy zostali zaproszeni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów. Przy wigilijnym stole nie zabrakło życzeń i podarunków.

 • Służby mundurowe Podkarpacia spotkały się przy wigilijnym stole

  Spotkanie służb mundurowych przy wigilijnym stole to już tradycja. Dziś, w siedzibie 21 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie spotkali się policjanci, żołnierze, strażacy, strażnicy graniczni i miejscy, funkcjonariusze służby więziennej, straży ochrony kolei, celnicy oraz kombatanci - łącznie kilkaset osób. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

 • Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku 17.12.2019 11:57

  Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaprasza wszystkich mieszkańców na Wigilię Miejską, która odbędzie się 20 grudnia na rzeszowskim Rynku.

  Lista kandydatów zgłoszonych w naborze uzupełniającym do Rzeszowskiej Rady Seniorów 17.12.2019 12:37

  Lista kandydatów na członka Rzeszowskiej Rady Seniorów, zgłoszonych w ramach naboru uzupełniającego.
 • Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę

  Policjanci z Ropczyc zatrzymali 48-latka, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna kierował nissanem, mimo że miał zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się, że był także pod wpływem alkoholu.

 • Traktorem po autostradzie

  Nietypowe zgłoszenie otrzymali w sobotnie popołudnie łańcuccy policjanci. Pasem awaryjnym autostrady A4, jechał ciągnik rolniczy z dopiętym wozem. Kiedy kierowca zorientował się, że pomylił drogi, szukał najbliższego parkingu. Policjanci zastali go na jednym z autostradowych MOP-ów.

 • Przyjechał autem do sklepu po alkohol - miał 3 promile

  Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu sanockiego, który uniemożliwił pijanemu kierowcy volkswagena dalszą jazdę i odebrał mu kluczyki. 58-latek siedzący za kierownicą auta miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Przyjechał do jednego ze sklepów w Grabownicy Starzeńskiej, by kupić alkohol. Gdy mu go nie sprzedano, chciał pojechać do innego. Na szczęście w porę został zatrzymany.

 • Policjanci odwiedzili podopiecznych Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu

  Mieleccy policjanci odwiedzili podopiecznych Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. W działania włączyli się żołnierze z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

 • 22 grudnia 2019r. o godzina 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się koncert „Rzeszowskie Kapele Serc”. Koncert jest dedykowany Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci. Młodziezowy Dom Kultury w Rzeszowie jest partnerem tego wydarzenia. Akcja koncertów „Kapele serc”...

  czytaj więcej »

  Zapraszamy na świąteczny koncert kolęd przygotowany przez wokalistów z MDK Rzeszów 5 stycznia 2020 godz. 16.00 sala widowiskowa MDK ul. Osmeckiego 51, Rzeszów. Wstęp za okazaniem wejściówek

  czytaj więcej »

  Ruszyła XI edycja najbardziej rozświetlonego konkursu w Polsce „Świeć Się z Energą”! 16.12.2019 10:28

  Wybierz najpiękniej Rozświetlone miasto w Polsce - zagłosuj na Rzeszów.
 • Dwa tragiczne wypadki

  Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych wypadków, do których doszło wczoraj wieczorem. W Kupnie zginęła piesza potrącona przez kierowcę renaulta, a w wyniku zderzenia trzech pojazdów na autostradzie A4 w Bratkowicach, jedna osoba zmarła, trzy trafiły do szpitala.

 • Policjanci z Nowej Dęby zostali wyróżnieni za walkę z kłusownictwem bobrów

  Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie zostali wyróżnieni w konkursie pn. ”Interwencja dla przyrody”. Prekursorem konkursu, a zarazem prawnej ochrony przyrody jest Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która po raz trzeci w ramach projektu „Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody”, zaprosiła podmioty do współzawodnictwa. Laureaci otrzymali nagrody, były to latarki i lornetki do wykorzystania w służbie lub pracy w terenie oraz książki o tematyce przyrodniczej.

 • "Smog" - podsumowanie policyjnych działań

  Wczoraj podkarpaccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Rzeszowie, prowadzili działania pod nazwą ,,SMOG". Celem akcji była kontrola samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, w szczególności emitowania nadmiernej emisji spalin do atmosfery. W wyniku działań skontrolowano ponad 1229 pojazdów.

 • Policjanci z prezentami w domu dziecka

  „Dzieci pomagają dzieciom” – pod taką nazwą w przeworskiej komendzie prowadzona była zbiórka zabawek, przyborów szkolnych i słodyczy. Wczoraj zebrane prezenty zostały przekazane podopiecznym Domu Dziecka w Przeworsku.

 • Policyjne działania "Pieszy"

  Szybciej zapadający zmrok, gorsze warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi są dla kierujących słabo widoczni. Wielu uczestników ruchu drogowego nie zdaje sobie sprawy, że światła reflektorów samochodowych nie zawsze dobrze oświetlą sylwetkę pieszego, zwłaszcza jeśli jego ubranie jest w ciemnych kolorach. Mając na względzie bezpieczeństwo tych niechronionych uczestników ruchu drogowego, dziś podkarpaccy policjanci prowadzą działania „Pieszy”.

 • „Harcerska Gwiazdka z Nieba” - policjanci i pracownicy ropczyckiej komendy niosą pomoc potrzebującym

  Policjanci i pracownicy ropczyckiej komendy włączyli się do akcji „Harcerska Gwiazdka z Nieba”. Za zebrane pieniądze zostały zakupione artykuły spożywcze i chemiczne oraz inne potrzebne rzeczy. Teraz dary trafią do osób starszych, schorowanych i z niepełnosprawnością.

 • Studenci WSPiA będą walczyć o więźniów sumienia 13.12.2019 08:00

  10 osób i grup ludzi z całego świata, których prawa zostały złamane – to w ich obronie studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej będą pisać listy podczas 11. Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Akcja obrony więźniów sumienia potrwa dwa dni od piątku 13 do soboty 14 grudnia 2019 r. Listy w WSPiA może napisać każda osoba, której nie jest obcy los innych ludzi.

  Truskawiec nowym miastem partnerskim Rzeszowa 13.12.2019 13:25

  Na mocy podpisanej na Ukrainie, w dniu 11 grudnia umowy, do grona miast partnerskich Rzeszowa dołączył Truskawiec (Obwód Lwowski). Uroczyste porozumienie o współpracy zostało podpisane w Muzeum Michaiła Bilasa, przez Mera Truskawca Andrij Kulczyński i Wiceprezydenta Miasta Rzeszowa Stanisława Sienko.