Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zaprasza na otwarcie wystaw:

Między Nami/Entre Nous
Radio Luksemburg
w ramach projektu: Wielokulturowe pejzaże sztuki i edukacji
Jacek Balicki, Marek Batorski, Krzysztof Wereński, Teresa Żebrowska (Autor, Kurator projektu), Lony Hirtz, Izabelle Lutz, Filip Markiewicz, Lidia Markiewicz, Assun Parilla, Emmanuel Regent

oraz

Wystawa malarstwa Katarzyny Miller

22 marca 2018 r. o godz. 18 w Domu Sztuki w Rzeszowie (ul. Sobieskiego 18).

Podczas wernisażu odbędzie się koncert w wykonaniu pianisty Aldo Joshua z Włoch i Marka Batorskiego – saksofon.


Koncepcja sympozjum edukacyjno-artystyczno Radio Luksemburg; wielokulturowe pejzaże sztuki i edukacji - Między nami, zrodziła się z potrzeby stworzenia wspólnej platformy do dwustronnego i wielopłaszczyznowego, międzynarodowego dialogu oraz przestrzeni konfrontacji różnych tendencji, koncepcji, sposobów widzenia, interpretacji i rozumienia współczesnego świata przez artystów z Polski i Luksemburga. Finalne urzeczywistnienie projektu odbywa się w kontekście rozrywanej sprzecznościami, niestabilnej i poszukującej wspólnego dziedzictwa - także kulturowego - Europy. Dlatego nadrzędnym konceptem polsko-luksemburskiego przedsięwzięcia, jest kreowanie otwartej postawy na interdyscyplinarny, międzynarodowy i wielopokoleniowy dialog, którego uczestnikami są artyści - pedagodzy i studenci z krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, przedstawiciele innych ośrodków akademickich i szkół artystycznych w Polsce oraz artyści - pedagodzy i studenci z Wielkiego Księstwa Luksemburg.

Reprezentację artystów-pedagogów z Luxemburga stanowią: Lidia Markiewicz, Izabelle Lutz, Lony Hirtz i Assun Parrilla oraz Filip Markiewicz i pochodzący z Francji Emmanuel Regent, natomiast ze strony polskiej do udziału w projekcie zaproszeni zostali: prof. dr hab. Teresa Żebrowska (Wydz. Pedagogiczny UP w Krakowie), dr Marek Batorski (Wydz. Sztuki UP w Krakowie), dr Jacek Balicki (Wydz. Sztuki UR w Rzeszowie) i mgr Krzysztof Wereński (z Zespołu Szkół Plastycznych w Lublinie).

Katarzyna Miller, urodzona w 1978 roku w Łodzi. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2004 roku obroniła dyplom w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Hungera i pracowni rysunku prof. Jacka Nowotarskiego. Od 2006 roku dydaktyk macierzystej uczelni, od 2015 doktor sztuk pięknych. Tworzy w dziedzinie malarstwa, rysunku, instalacji.