Festiwal Literacki Łączy nas bajka 2025 w miastach Podkarpacia zaprasza dzieci i młodzież

Już w sierpniu Podkarpacie ożyje literacką magią! Festiwal „Łączy nas bajka” powraca z jeszcze bogatszym programem, który poruszy serca młodych czytelników i ich rodzin. Przygotujcie się na wyjątkowe spotkania, warsztaty i emocjonujące wydarzenia w wielu miastach regionu!
- Rzeszów i inne miasta Podkarpacia zapraszają na festiwal pełen inspiracji
- Jak książki pomagają młodym radzić sobie z wyzwaniami dorastania
Rzeszów i inne miasta Podkarpacia zapraszają na festiwal pełen inspiracji
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ponownie organizuje niezwykłe wydarzenie – Festiwal Literacki „Łączy nas bajka”. Od 20 do 23 sierpnia 2025 roku mieszkańcy Rzeszowa oraz okolicznych miejscowości takich jak Jarosław, Kolbuszowa, Krościenko Wyżne, Łańcut, Stalowa Wola, Żurawica i Żyraków będą mieli okazję uczestniczyć w barwnych spotkaniach literackich. To doskonała szansa, by zanurzyć się w świat książek i rozwijać pasje artystyczne.
Festiwal ma na celu nie tylko promowanie czytelnictwa, ale również wyrównywanie dostępu do kultury w mniejszych miejscowościach. Organizatorzy stawiają na różnorodność form – od wspólnego czytania po warsztaty plastyczne i muzyczne, które pobudzą kreatywność najmłodszych uczestników.
Jak książki pomagają młodym radzić sobie z wyzwaniami dorastania
W tym roku szczególną uwagę poświęcono tematom bliskim młodzieży – kryzysom tożsamości, trudnym emocjom, higienie cyfrowej oraz relacjom rówieśniczym. „Łączy nas bajka” podkreśla, jak ważną rolę pełnią książki w budowaniu odporności psychicznej oraz wsparciu zdrowia emocjonalnego dzieci i młodzieży.
Spotkania z ilustratorami i opowiadaczami historii mają inspirować młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz rozwijania własnych talentów. Warsztaty literackie pozwolą im nie tylko poznawać nowe światy, ale także tworzyć własne opowieści i wyrażać siebie poprzez sztukę.
Zainteresowani udziałem mogą śledzić szczegółowy program wydarzeń przygotowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Warto zarezerwować czas między 20 a 23 sierpnia, by doświadczyć tej literackiej przygody osobiście.
Organizacja festiwalu została możliwa dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Podkarpackiego.
Na podst. WiMBP Rzeszów
Ostatnie Artykuły

Podkarpacie liczy kulturę po swojemu - ten raport pokazuje więcej niż frekwencję

Małe głosy o wielkiej przyrodzie - „Wiosenne Trele” wracają do Rzeszowa

Motorowerzysta po alkoholu - kolega przyjechał i też wpadł

Pędził 162 km/h na S19 - recydywa podbiła mandat do 5000 zł

Fałszywe reklamacje dały jej tysiąc złotych, potem weszła policja

Pędził 122 km/h i wyprzedzał na przejeździe - wyszły też narkotyki

Race po meczu, a potem policyjne zarzuty - wszystko w kilka minut

Podrabiana odzież z targowiska skończyła się zarzutem

Jedna kolizja w Zarzeczu odsłoniła dwa ciężkie przewinienia kierowców

Świąteczny bilans na Podkarpaciu - dwa zgony i 51 pijanych kierowców

Wisłokostrada odciążyła miasto szybciej, niż wielu się spodziewało

126 km/h w Górze Ropczyckiej - motocyklista stracił prawo jazdy

Leśne podpalenia pod Stalową Wolą - policja zamknęła sprawę aresztem

