Policjanci z ropczyckiej komendy zabezpieczyli łącznie 17 automatów do gier hazardowych. Funkcjonariusze zajęli także środki pieniężne w kwocie ponad 40 tys. zł. Właścicielom automatów grożą wysokie kary finansowe, ponadto prowadzenie działalności hazardowej bez wymaganej koncesji zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Działania Policji z udziałem pracowników Urzędu Celno-Skarbowego w Rzeszowie zostały przeprowadzone w lutym i marcu bieżącego roku. W jednym z lokali w Ropczycach funkcjonariusze ujawnili maszyny, na których odbywały się gry mające charakter losowy, służące uzyskaniu korzyści finansowej. Losowość gier potwierdziły przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe.

W świetle przepisów Ustawy o Grach Hazardowych takie maszyny są nielegalne. Do ich użytkowania niezbędna jest odpowiednia koncesja. Funkcjonariusze zabezpieczyli 17 urządzeń. Oprócz automatów zabezpieczono także gotówkę w kwocie ponad 40 tys. zł.

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie karne. W przypadku potwierdzenia nielegalności tego procederu, osobom, które się nim zajmowały, grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.