Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”. W finale piątej już edycji konkursu, garnizon podkarpacki reprezentować będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się wojewódzkie eliminacje do konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”. Wszystkich zgromadzonych przywitała mł. insp. Małgorzata Fąfara – Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W kwalifikacjach brały udział czteroosobowe drużyny z komend miejskich i powiatowych. Drużynę tworzyli policjanci pionu kryminalnego komendy: technik kryminalistyki, policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy i przełożony, nadzorujący pracę funkcjonariuszy.

Zadaniem policjantów było zaprezentowanie swojej wiedzy i umiejętności związanych z przeprowadzaniem oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczaniem śladów kryminalistycznych. W kolejnym etapie funkcjonariusze sprawdzali wiedzę praktyczną, rozwiązując podane kazusy. 

Najlepsi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. To właśnie ta drużyna reprezentować będzie garnizon podkarpacki podczas V ogólnopolskiego finału tego konkursu, który odbędzie się w dniach 4-6 czerwca w Szkole Policji w Pile. II miejsce zajęła drużyna z Komendy Powiatowej w Mielcu, a III – policjanci kryminalni reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu.