Pratt & Whitney Rzeszów oraz Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zapraszają młodych pasjonatów nauki, dzieci ciekawych świata i zachodzących w nich zjawisk w dniach 20 maja - 13 czerwca do siedziby firmy PWR przy ul. Hetmańskiej 120 na niezwykłą interaktywną wystawę podzieloną na dwie strefy tematyczne: „Gdzie nie sięga wzrok” oraz „Co słychać?”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak przeznaczony dla zorganizowanych grup szkolnych. Zapisy dostępne są do 6 maja poprzez formularz: https://forms.gle/yuKcWZyc99komfsg7. Szczegóły dotyczące rezerwacji terminów, zostaną przesłane po uzupełnieniu formularza.

Wystawa „Co słychać?” to nie lada gratka dla osób, które fascynują się akustyką. W jej obrębie każdy będzie mógł samodzielnie zbadać akustyczną falę stojącą lub sprawdzić, jak słyszą zwierzęta. Lecz to nie wszystko, to dopiero początek podróży po dźwiękach, w którą zabiorą Was takie eksponaty jak puzon, uszy słonia czy echosonda.

Druga wystawa „Gdzie wzrok nie sięga” odsłoni niesamowite właściwości światła i polaryzacji, które nurtują najmłodszych odkrywców. Tę część wypełni ponad 20 interaktywnych eksponatów przedstawiających świetlne zjawiska lepiej niż niejedna książka do fizyki. Zwiedzanie wystaw będą poprzedzały interesujące pokazy naukowe.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.