UM Rzeszów: Wernisaż wystaw w Domu Sztuki

3 min czytania

Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zaprasza na otwarcie wystaw:

- wystawa malarstwa ANDRZEJA KORCA z okazji 30-lecia pracy twórczej,
- wystawa plakatów PATRYCJI LONGAWY Zadając sobie pytania”

5 września 2019 r. o godz. 18 w Domu sztuki (ul. Jana III Sobieskiego 18).

Patrycja Longawa urodziła się w 1988 roku w Sanoku. W 2010 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku edukacja artystyczna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku; dyplom u prof. zw. Stanisława Białogłowicza. W 2012 roku uzyskała tytuł magistra sztuki na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie Rzeszowskim, na kierunku edukacja artystyczna, specjalizacja malarstwo w Pracowni Malarstwa u prof. Jadwigi Szmyd-Sikory. W 2013 roku ukończyła drugi fakultet z grafiki i obroniła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Druku Cyfrowego pod kierunkiem dr hab. Joanny Janowskiej-Augustyn na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Stworzyła też dyplom projektowy w Pracowni Projektowej II pod kierunkiem dr hab. Wiesława Grzegorczyka. Dyplom z grafiki warsztatowej nominowany był do Nagrody im. Jerzego Panka za najlepszy dyplom artystyczny Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2013 roku. Zajmuje się ilustracją, rysunkiem, grafiką, plakatem i rysunkiem satyrycznym.
Swoje prace prezentowała na około 200 wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Sanoku, Gliwicach, Wejherowie, Gdańsku, Rzeszowie, Toruniu, Krośnie, Cieszynie, Żyrardowie, Warszawie, Częstochowie, Bielsku-Białej, Łodzi, Płocku, Radomiu, Wrocławiu oraz w 37 krajach: Australii, Belgii, Białorusi, Boliwii, Brazylii, Bułgarii, Chinach, Cyprze, Ekwadorze, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Hong Kongu, Indonezji, Iranie, Japonii, Korei, Lichtensteinie, Litwie, Macedonii, Makau, Mołdawii, Meksyku, Niemczech, Peru, Polsce, Rosji, Rumunii, Słowacji, Turcji, Ukrainie, USA, Wenezueli, Węgrzech, Włoszech. Prace brały udział w licznych prestiżowych przeglądach i wystawach, między innymi: Co2Global Poster Biennial California, Design Xiamen Poster Exhibition, Golden Bee, Internationale Plakatausstellung Leipzig, BICeBé Bienal del Cartel Bolivia, Russia TheThird Path, Ogaki Matsuri Festival, Cow Design Biennale, Biennale Plakatu Polskiego 2017 i wielu innych. Zdobyła 27 nagród, wyróżnień i nominacji w kraju i za granicą.
Od 2017 roku jest członkiem Rzeszowskiego ZPAP oraz międzynarodowej organizacji projektowania graficznego UDA Annual International Design oraz od 2018 roku członkiem WGD - worldwide graphic designers.

Andrzej Korzec urodzony w Żarach w 1959 roku, jest polskim malarzem, pracującym głównie w technice olejnej. Dyplom krakowskiej ASP uzyskał w 1989 r. u prof. Szancenbacha. W jego dorobku są liczne wystawy indywidualne i grupowe, w kraju i zagranicą (Europa, Stany Zjednoczone). Jest laureatem wielu konkursów malarskich, otrzymał odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, a także Nagrodę Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury i sztuki za osiągnięcia artystyczne w dziedzinie twórczości plastycznej. W latach 1996-2002 pełnił funkcję prezesa Okręgu Rzeszowskiego ZPAP. Zainicjował cykl wystaw Piórkiem i pędzlem po Rzeszowie oraz Międzynarodowy Plener Malarsko-rzeźbiarski Rakszawa i Orzechówka. W 2006 roku brał udział w polsko-francuskim projekcie Piękno natury w Les Arcys, Volgre (Francja). Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki za 1996/97 rok, a w 2002 był artystą rezydentem w Klagenfurcie (Austria) na zaproszenie Burmistrza tego miasta; corocznie zapraszany jest na plenery malarskie. Na co dzień maluje w swojej pracowni w Rzeszowie oraz prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Europie i Ameryce Północnej. Regularnie przekazuje swoje prace na aukcje charytatywne.

Urząd Miasta Rzeszowa, rzeszow.pl/, rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/19440,wernisaz-wystaw-w-domu-sztuki.html

Autor: krystian