Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zaprasza na otwarcie wystaw:

- wystawa malarstwa ANDRZEJA KORCA z okazji 30-lecia pracy twórczej,
- wystawa plakatów PATRYCJI LONGAWY „Zadając sobie pytania”

5 września 2019 r. o godz. 18 w Domu sztuki (ul. Jana III Sobieskiego 18).

Patrycja Longawa urodziła się w 1988 roku w Sanoku. W 2010 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku edukacja artystyczna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku; dyplom u prof. zw. Stanisława Białogłowicza. W 2012 roku uzyskała tytuł magistra sztuki na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie Rzeszowskim, na kierunku edukacja artystyczna, specjalizacja malarstwo w Pracowni Malarstwa u prof. Jadwigi Szmyd-Sikory. W 2013 roku ukończyła drugi fakultet z grafiki i obroniła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Druku Cyfrowego pod kierunkiem dr hab. Joanny Janowskiej-Augustyn na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Stworzyła też dyplom projektowy w Pracowni Projektowej II pod kierunkiem dr hab. Wiesława Grzegorczyka. Dyplom z grafiki warsztatowej nominowany był do Nagrody im. Jerzego Panka za najlepszy dyplom artystyczny Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2013 roku. Zajmuje się ilustracją, rysunkiem, grafiką, plakatem i rysunkiem satyrycznym.
Swoje prace prezentowała na około 200 wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Sanoku, Gliwicach, Wejherowie, Gdańsku, Rzeszowie, Toruniu, Krośnie, Cieszynie, Żyrardowie, Warszawie, Częstochowie, Bielsku-Białej, Łodzi, Płocku, Radomiu, Wrocławiu oraz w 37 krajach: Australii, Belgii, Białorusi, Boliwii, Brazylii, Bułgarii, Chinach, Cyprze, Ekwadorze, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Hong Kongu, Indonezji, Iranie, Japonii, Korei, Lichtensteinie, Litwie, Macedonii, Makau, Mołdawii, Meksyku, Niemczech, Peru, Polsce, Rosji, Rumunii, Słowacji, Turcji, Ukrainie, USA, Wenezueli, Węgrzech, Włoszech. Prace brały udział w licznych prestiżowych przeglądach i wystawach, między innymi: Co2Global Poster Biennial California, Design Xiamen Poster Exhibition, Golden Bee, Internationale Plakatausstellung Leipzig, BICeBé – Bienal del Cartel Bolivia, Russia – TheThird Path, Ogaki Matsuri Festival, Cow Design Biennale, Biennale Plakatu Polskiego 2017 i wielu innych. Zdobyła 27 nagród, wyróżnień i nominacji w kraju i za granicą.
Od 2017 roku jest członkiem Rzeszowskiego ZPAP oraz międzynarodowej organizacji projektowania graficznego UDA Annual International Design oraz od 2018 roku członkiem WGD - worldwide graphic designers.

Andrzej Korzec urodzony w Żarach w 1959 roku, jest polskim malarzem, pracującym głównie w technice olejnej. Dyplom krakowskiej ASP uzyskał w 1989 r. u prof. Szancenbacha. W jego dorobku są liczne wystawy indywidualne i grupowe, w kraju i zagranicą (Europa, Stany Zjednoczone). Jest laureatem wielu konkursów malarskich, otrzymał odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej", a także Nagrodę Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury i sztuki za osiągnięcia artystyczne w dziedzinie twórczości plastycznej. W latach 1996-2002 pełnił funkcję prezesa Okręgu Rzeszowskiego ZPAP. Zainicjował cykl wystaw Piórkiem i pędzlem po Rzeszowie oraz Międzynarodowy Plener Malarsko-rzeźbiarski "Rakszawa" i "Orzechówka". W 2006 roku brał udział w polsko-francuskim projekcie "Piękno natury" w Les Arcys, Volgre (Francja). Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki za 1996/97 rok, a w 2002 był artystą rezydentem w Klagenfurcie (Austria) na zaproszenie Burmistrza tego miasta; corocznie zapraszany jest na plenery malarskie. Na co dzień maluje w swojej pracowni w Rzeszowie oraz prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Europie i Ameryce Północnej. Regularnie przekazuje swoje prace na aukcje charytatywne.