Rolnik, który chciałby postawić na hodowlę zwierząt pod namiotem musi brać pod uwagę kwestię związaną z trudną dostępnością tego typu rozwiązań pod bardzo konkretne potrzeby. Z pomocą przychodzi firma oferująca usługę namioty na indywidualne zamówienie.

Namiot na wymiar to sensowna opcja dla rolnika, który chce dostosować wymiary (długość, szerokość i wysokość) swojego obiektu do potrzeb hodowlanych. W przypadku hodowli drobiu lub trzody chlewnej nie trzeba zwracać dużej uwagi na odpowiednio duże wymiary hali namiotowej, aczkolwiek w przypadku hodowli większych zwierząt, na przykład bydła lub koni trzeba zwracać baczną uwagę na to, aby miały dość miejsca w środku. Tylko odpowiedni obszar pod względem szerokości i długości pozwoli zwierzętom się prawidłowo rozwijać.

Producent zwykle sprzedaje obiekty tymczasowe do celów magazynowych, więc w przypadku zastosowań specjalnych najlepiej zwrócić uwagę na namioty niestandardowe. Mogą być one dostosowane do konkretnych potrzeb. W przypadku hodowli zwierząt taki obiekt musi spełniać szereg właściwości, aby był w pełni bezpieczny i odpowiedni do całorocznej obsługi uwzględniającej odpowiedni klimat, który jest konieczny do wytworzenia w środku.

Namiot hodowlany na indywidualne zamówienie

Obiekty namiotowe na zamówienia specjalne mogą zostać specjalnie dostosowane do tego, aby dało się w nich zamontować większą liczbę klimatyzatorów lub nagrzewnic. Są to kluczowe urządzenia, które są niemalże obowiązkowe w przypadku utrzymywania w środku zwierząt. Trudno wyobrazić sobie sytuację w której temperatura lub wilgotność nie odpowiada potrzebom zwierząt. W przypadku nagrzewnic można postawić na urządzenia, które nie wymagają elektryczności do działania. Mowa tutaj o nagrzewnicach olejowych lub na węgiel. Są one odpowiednie do każdego typu obiektu namiotowego, który został wcześniej dostosowany do potrzeb hodowlanych. Konstrukcja tymczasowa nie może obejść się bez odpowiedniego systemu wentylacji. Montaż takiego systemu jest dodatkowo płatny, ale jest wymagany jeśli chcemy uniknąć sytuacji związanej ze zbyt wysokimi temperaturami w środku obiektu. Nie można też zapominać o izolacji termicznej na nadchodzącą zimę. Jest to opcja dodatkowa, ale pozwala zaoszczędzić pieniądze jakie będzie trzeba wydawać na ogrzewanie obszaru namiotowego.

W zależności od wielkości zamówionej hali namiotowej postawienie jej może potrwać do maksymalnie kilku dni. Co z pewnością jest dużą zaletą tego typu obiektów, bo działalność rolnicza nie jest zakłócona przez proces związany z budową nowego obiektu. Mowa tutaj oczywiście o czasie, który jest w pewnym sensie na wagę złota. Trudno wyobrazić sobie sytuację w której rolnik musiałby czekać pół sezonu na to, aby wreszcie móc używać budynku stacjonarnego do hodowli zwierząt. Konstrukcje namiotowe mają tą przewagę, że łatwo i szybko można je zmontować na dowolnym terenie, bez znaczenia czy będzie to trawa, beton, kostka brukowa czy nawet piasek. Nie sposób też przejść obojętnie obok tak ważnej cechy jaką jest możliwość samodzielnego montażu obiektu namiotowego bez użycia specjalistycznej wiedzy i skomplikowanych narzędzi. Można sam proces montażu wykonać we własnym zakresie, głównie dzięki szczegółowo rozpisanej instrukcji montażu dołączanej do każdego namiotu. W razie potrzeby można szybko i sprawnie przenieść taki obiekt w zupełnie inne miejsce bez konieczności wynajmowania wyspecjalizowanej grupy montażowej. Oczywiście istnieje dodatkowo płatna możliwość zmontowania obiektu w wyznaczonym przez klienta miejscu i osoby, którym brakuje czasu mogą skorzystać z takiej oferty.