Ćwiczenia ratownicze Leżajsk 2025 w Łętowni. Służby ćwiczyły reakcję na powódź

Na terenie żwirowni w Łętowni strażacy, policjanci i przedstawiciele administracji prowadzili symulowaną ewakuację i poszukiwania po scenariuszu gwałtownej powodzi. Ćwiczenia odbyły się 22 października w ramach treningu sztabowego „Podkarpacie 2025”.
- Ćwiczenia w Łętowni mobilizowały straż i administrację wojewódzką
- Policja zabezpieczała teren, kierowała ruchem i wspierała ewakuacje
Ćwiczenia w Łętowni mobilizowały straż i administrację wojewódzką
Organizatorami przedsięwzięcia były Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie oraz Komenda Powiatowa PSP w Leżajsku. Scenariusz przewidywał nagły wzrost poziomu wody i konieczność prowadzenia działań ratowniczych na dużą skalę.
W ćwiczeniach uczestniczyli funkcjonariusze PSP, policjanci, służby wojskowe oraz przedstawiciele administracji rządowej. Wśród przedstawicieli administracji obecny był Grzegorz Lonc, Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
Policja zabezpieczała teren, kierowała ruchem i wspierała ewakuacje
W działaniach brała udział podkarpacka Policja. Na miejscu nadzorowali przebieg epizodów insp. Jacek Juwa – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie oraz podinsp. Ryszard Tyka – Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku. W ćwiczeniach uczestniczyli także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, w tym podkom. Paweł Niemczyk.
Do zadań policjantów należała organizacja i kierowanie ruchem drogowym, zabezpieczenie miejsc działań ratowniczych, wsparcie poszukiwań poszkodowanych oraz zapewnienie bezpieczeństwa osobom ewakuowanym. Wszystkie zaplanowane epizody przeprowadzono zgodnie z założeniami. Zdobyte doświadczenia mają posłużyć dalszemu doskonaleniu współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych.
na podstawie: Policja Rzeszów.
Ostatnie Artykuły

Przedszkolaki w komendzie w Jarosławiu. Policjanci pokazali im służbę

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Piętnaście głosów i orkiestra w Filharmonii. Carpathia Festival wraca do Rzeszowa

Świadkowie zabrali kluczyki kierowcy Audi. Miał 3,2 promila

Trzy zakazy nie wystarczyły. 73-latek znów kierował motorowerem

Tragiczny poranek w Zarzeczu. 80-letni kierowca potrącił pieszego

121 km/h przy ograniczeniu do 50. 19 kierowców straciło prawa jazdy

16 nowych policjantów złożyło ślubowanie w Rzeszowie. Były awanse i odznaczenia

31 awansów w łańcuckiej komendzie. Policjanci świętowali dekadę ze sztandarem

Brytyjska herbata, Beatlesi i Shakespeare - Rzeszów zaprasza seniorów

Pięć artystycznych historii z Rzeszowa dostało miejskie stypendia. Powstaną filmy i wystawy

Policjanci z Boguchwały eskortowali rodzącą kobietę do Rzeszowa

Cztery zakazy nie zatrzymały kierowcy z Jasła. Sąd nie odpuścił

39-latek z Niska miał niemal 2 kg narkotyków. Trafił do aresztu
Przydatne dane teleadresowe
- Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie - kontakt, godziny, rejestracja
- Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie - kontakt, zajęcie pasa drogowego, zgłaszanie usterek
- Bank Gospodarstwa Krajowego Region Podkarpacki w Rzeszowie - kontakt, godziny, dojazd
- Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Floriana w Rzeszowie - kontakt, msze, sakramenty
- Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - filie, godziny, karta biblioteczna
- Parafia bł. Władysława Findysza w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
