Podawał się za kontrolera i usiłował ukraść kasetki. Zatrzymano 42-latka

2 min czytania
Podawał się za kontrolera i usiłował ukraść kasetki. Zatrzymano 42-latka

Ekspedientka zamknęła drzwi sklepu i uniemożliwiła ucieczkę mężczyzny, który wrócił po pozostawiony worek z kasetkami. Po przyjeździe policjantów okazało się, że wobec zatrzymanego były wydane trzy listy gończe.

  • Ekspedientka powstrzymała próbę kradzieży w powiecie bieszczadzkim
  • Policja ustaliła tożsamość i przekazała sprawę do sądu

Ekspedientka powstrzymała próbę kradzieży w powiecie bieszczadzkim

Mężczyzna wszedł do sklepu podając się za kontrolera. Poszedł na zaplecze, włamał się do sejfu i włożył kasetki z pieniędzmi do worka na śmieci. Zabrał też inne artykuły z półek i wyszedł ze sklepu. Gdy ekspedientka zapytała, co znajduje się w worku, usłyszała, że to przeterminowane produkty po kontroli. Mężczyzna odłożył worek i opuścił lokal.

Pracownica sklepu zabezpieczyła kasetki, zamykając je w pomieszczeniu gospodarczym, i zawiadomiła służby. Po chwili mężczyzna wrócił po worek. Ekspedientka zamknęła drzwi i uniemożliwiła mu ucieczkę. Mężczyzna uszkodził drzwi i zamek podczas kolejnej próby wydostania się, lecz kobieta skutecznie go powstrzymała do czasu przyjazdu policji. Przy zatrzymaniu był nietrzeźwy. Wartość pieniędzy, które próbował zabrać, oszacowano na około 5000 zł. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Policja ustaliła tożsamość i przekazała sprawę do sądu

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w powiecie bieszczadzkim ustalili, że wobec 42-latka wydane były trzy listy gończe. Mężczyzna ma do odbycia karę 8 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Czyny przypisane mu zostały popełnione w warunkach recydywy. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych czynów. Trafił do zakładu karnego, gdzie ma odbyć wcześniej orzeczoną karę; o konsekwencjach za nowe przestępstwa zadecyduje sąd.

na podstawie: Policja Rzeszów.

Autor: krystian