ak wybrać biuro księgowe?

Prowadzenie rozliczeń, ksiąg podatkowych, deklaracji i wszelkich innych dokumentacji bywa skomplikowane. Często sprawy z tym związane przerastają nas samych, a stworzenie stanowiska pracy dla doświadczonego księgowego bywa kosztowne. Wówczas z pomocą przychodzi nam biuro księgowe. Jak wybrać odpowiednie biuro tak, aby sprostało naszym wymaganiom i oczekiwaniom?

Kwalifikacje i licencje

Do niedawna do prowadzenia biura księgowego trzeba było posiadać niezbędną Licencję Ministra Finansów. Teraz do prowadzenia biura księgowego nie potrzeba zupełnie nić. Może to robić dosłownie każdy. Dlatego konkurencja pojawiła się bardzo szybko. Jeżeli chcesz wybrać słusznie – koniecznie sprawdź czy twoje biuro księgowe posiada konkretne certyfikaty. Posiadanie Licencji Ministra Finansów świadczy o wieloletnim doświadczeniu biura księgowe. Taki certyfikat mówi sam za siebie i sprawia, że dane biuro może być rzeczywiście godne zaufania. Certyfikat Centrum Informacji Księgowej jest również bardzo ważnym dokumentem. Świadczy to o tym, że księgowi przeszli przez konkretne egzaminy, a całe biura księgowe zweryfikowane zostały poprzez konkretne kryteria. Szukając dobrego biura księgowego możesz również szukać potwierdzenia szkoleń i kursów księgowych. Dzięki temu będziesz miał jeszcze większą pewność dobrego wyboru.

Ubezpieczenie OC

Jest to niezwykle ważne kwestia wyboru dobrego biura księgowego. Powinno to być podstawowe kryterium naszego wyboru. Dobre ubezpieczenie daje nam pewność, że w przypadku wszelkich szkód wyrządzonych przez biuro księgowe możemy spodziewać się adekwatnego zadośćuczynienia finansowego. Jest to niezbędne zabezpieczenia, które chroni Twoją firmę przed błędami biura księgowego.

Zakres usług

Przemyślenie zakresu usług biura księgowe jest niezwykle ważne przy wyborze odpowiedniego biura. Firmy mają wszelaki charakter, dlatego usługi mogą być świadczone na wiele różnych sposobów. Przemyśl dokładnie czego oczekujesz od biura i skontaktuj się z odpowiednim konsultantem danej firmy zewnętrznej. Wówczas będziesz miał pewność, że otrzymasz dokładnie to czego chcesz. Na pewno warto uwagi jest ta kancelaria prawno podatkowa z Katowic https://podatki-katowice.pl/ Wykonują również obsługę księgową firm.

Ochrona danych osobowych

Koniecznie musisz sprawdzić przed wyborem właściwym, czy firma na której usług się zdecydowałeś wdrożyła w system swojej pracy procedury związane z ochroną danych osobowych, czyli inaczej RODO. Dane związane z księgowością mogą być bardzo newralgiczne, dlatego ochrona naszych danych jest nieraz niezwykle ważna.

Firm oferujących usługi biura księgowego jest wiele – dlatego wybieraj mądrze mając na uwadze powyższe informacje!