Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Wczoraj na Podkarpaciu policjanci ruchu drogowego prowadzili działania "Truck & Bus". Równocześnie takie działania prowadzone były w całej Polsce. Wzięło w nich udział blisko 300 mundurowych, którzy skontrolowali ponad 1300 tys. pojazdów.

Podczas działań policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ITD. szczególnie bacznie przyglądali się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. W akcji wzięło udział 277 policjantów oraz 6 funkcjonariuszy innych służb. Skontrolowano 1328 pojazdów, w tym: 510 samochodów ciężarowych i 49 autobusów.

Policjanci stwierdzili 9 przekroczenie czasu pracy kierowców i 5 przypadków nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku. 266 kierowców, w tym 58 kierujących ciężarówkami i 2 kierowców autobusu, przekroczyło dozwoloną prędkość.

W trakcie działań policjanci zakwestionowali stan techniczny 72 pojazdów, które nie odpowiadały wymaganiom, z czego 40 pojazdów nie dopuszczono do dalszej drogi. Z powodu usterek technicznych zatrzymano 65 dowody rejestracyjne.

Za wszystkie te wykroczenia policjanci nałożyli łącznie 395 mandatów karnych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.