Pawilony modułowe modułowe: wady i zalety

Pawilony modułowe staje się coraz bardziej powszechne na całym świecie. Dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta. Istnieje kilka istotnych zalet, które zdecydowanie przechylają szalę na niekorzyść istniejących wad tej technologii budowlanej.

Zalety pawilonów modułowych

Tak więc pawilony modułowe składają się z bloków połączonych za pomocą łączników. Popyt na tego typu konstrukcje opiera się na kilku kluczowych kwestiach:

Po pierwsze, minimalny czas budowy. Pawilony modułowe są jak dziecięce zestawy konstrukcyjne w skali dorosłego człowieka. Części przyszłego budynku są połączone ze sobą, spięte specjalnymi elementami, tworząc kompletną konstrukcję. W razie potrzeby obiekt można łatwo zdemontować i ponownie zamontować w nowym miejscu.

Po drugie, pawilony modułowe są kompaktowe w transporcie. Części obiektu zajmują małą powierzchnię, są łatwe do przenoszenia z miejsca na miejsce, ważą niewiele i nie są nieporęczne. Zwykła ciężarówka bez problemu poradzi sobie z transportem materiałów, które później zostaną zmontowane na specjalnej technologii i wcielone w absolutnie realny budynek.

Po trzecie, takie budynki są ekonomiczne w budowie. Oznacza to, że budowa nie wymaga nadzwyczajnych przepływów finansowych, które są wymagane przy budowie budynku kapitałowego. W naszym przypadku wystarczy znaleźć działkę, którą można zniwelować. Pawilon modułowy nie wymaga fundamentów, co pozwala klientowi zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ta zaleta z nawiązką rekompensuje niektóre wady budynków modułowych.

Po czwarte, pawilony modułowe są praktycznie uniwersalne. Można przytoczyć wiele wariantów, aby zilustrować, w czym przydaje się budownictwo modułowe. Budynki modułowe w sposób organiczny weszły do sektorów przemysłu, rolnictwa, a nawet inżynierii lądowej i wodnej.

Wady budynków modułowych

Rozważ istniejące wady pawilonów modułowych:

  • Po pierwsze, wizualnie, struktury modułowe nie mogą stać się oryginalną wypowiedzią architektoniczną na wybranym krajobrazie. Projektant lub architekt nie wniesie do budynku modułowego niczego niezwykłego ani nowego. Fasada i układ są mniej więcej takie same i nie pozostawiają miejsca na wyobraźnię. Klient może zastosować fantazję jedynie w kwestii kolorystyki przy wyborze materiału wykończeniowego.
  • Po drugie, istnieje złożoność instalacji modułów. Montażem modułów powinni zajmować się wysokiej klasy fachowcy. W przeciwnym razie klient ryzykuje co najmniej opóźnienie terminów budowy, a maksymalnie naraża konstrukcję na ryzyko uszkodzenia integralności strukturalnej podczas eksploatacji, a nawet szybkiego zniszczenia budynku. Jeśli budowa zostanie powierzona profesjonalistom, ta wada w ogóle przestaje istnieć dla klienta. Jest to po prostu kwestia wyboru wykonawcy z najwyższą starannością.

Jeżeli planujecie budowę pawilonu modułowego, nie wahajcie się skontaktować z firmą budowlaną. Specjaliści doradzą wam w zakresie kosztów, udzielą fachowej porady w każdej pojawiającej się kwestii, pomogą ustalić najkorzystniejszą dla Was opcję budowy specjalistycznego obiektu.