Policja Rzeszów: Przemyscy policjanci, pracownicy cywilni oraz ich rodziny pomagają uchodźcom z Ukrainy
Policjanci z przemyskiej komendy wraz z pracownikami cywilnymi, po ciężkiej i niejednokrotnie męczącej służbie, włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy jako wolontariusze. Po kilkanaście godzin dziennie pracują w punktach recepcyjnych i w miejscach zakwaterowania uchodźców, organizują również zbiórki rzeczowe.
Przemyscy policjanci oraz pracownicy cywilni reagują na tragedię, jaka spotkała naszych wschodnich sąsiadów. Po wielogodzinnej, ciężkiej służbie, znajdują siłę by wraz z pracownikami cywilnymi komendy oraz ich rodzinami, codziennie angażować się w wolontariat. Pracują w punktach recepcyjnych, w miejscach zakwaterowania uchodźców, a także na terenie Tesco” w Przemyślu, gdzie napływają tysiące ludzi, którzy potrzebują pomocy i wsparcia.
Organizują zbiórki rzeczy, które przekazują do punktów i stamtąd trafiają one do potrzebujących. Ci wszyscy, którzy muszą po służbie wrócić do swoich domów, gdzie czekają na nich dzieci, także chcą nieść pomoc i włączają się do akcji poprzez wpłacanie darowizn na konta fundacji, które pomagają Ukrainie.
Policjanci oraz pracownicy cywilni przemyskiej komendy nie zapomnieli również o pomocy dla zwierząt, które zostały przetransportowane do Przemyśla i przekazują pieniądze na fundację Ratujemy zwierzęta z Ukrainy w Orzechowcach”.
Ciężką pracą, empatią i dobrym słowem robimy wszystko by nieść POMOC.
- foto KMP-Przemyśl
- foto KMP-Przemyśl
- foto KMP-Przemyśl
- foto KMP-Przemyśl
- foto KMP-Przemyśl
- foto KMP-Przemyśl
Policja Podkarpacka, podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kmp-przemysl/wydarzenia/108822,Przemyscy-policjanci-pracownicy-cywilni-oraz-ich-rodziny-pomagaja-uchodzcom-z-Uk.html
Ostatnie Artykuły

Nauczyciele z Rzeszowa zobaczyli walizkę narkotykową podczas policyjnych warsztatów

Po uderzeniu w skarpę kierowca wrócił do domu. Miał 1,8 promila

Przedmiot przypominający broń i kradziony rower - 18-latek w areszcie

Policyjny Wilczek przyciągnął tłumy na piknikach w Berezce i Hoczwi

Na rzeszowskich bulwarach dzieci zamieniały odpady w muzykę i torby
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: Resovia Rzeszów – KSZO Ostrowiec 3:0, pewny triumf gospodarzy w spadkowych play-offach](/images/mecz/thumbnails/resovia-rzeszow-kszo-ostrowiec-09062026-30.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: Resovia Rzeszów – KSZO Ostrowiec 3:0, pewny triumf gospodarzy w spadkowych play-offach

III Bieg Obozowy w Trzebusce z patronatem starosty

Obwodnica Sanoka znów stanie. Ruszają naprawy gwarancyjne

Zabytkowe autobusy wjadą do Rzeszowa - dwa dni miejskiej nostalgii

Wieczór muzyczny ma oswoić tremę i dać scenę lokalnym muzykom

Alkoholowe spotkanie zakończyło się rozbojem - policja zatrzymała troje podejrzanych

Odciski palców pod lupą uczniów w Przemyślu - tak wygląda praca technika

Policjanci z Rzeszowa zebrali pieniądze dla szkoły w Kosowie

Na dozór przyjechał prosto z amfetaminą i bez prawa jazdy
Przydatne dane teleadresowe
- Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie - bilety, godziny kas i kontakt
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie - kontakt, msze, sakramenty
- Parafia św. Jacka w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia w Rzeszowie - kontakt, poradnie, rejestracja
- Podkarpackie Centrum Medyczne w Rzeszowie - kontakt, rejestracja, badania i poradnie
- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Podkarpacki Oddział Regionalny w Rzeszowie - kontakt, godziny, dojazd
