Co spakować do plecaka szkolnego?

W czasie całego dnia  może przydarzyć się wiele niespodziewanych wypadków. Co spakować do szkoły, żeby nic Cię nie zaskoczyło? Podręczniki, długopisy, ołówki i strój na WF to oczywiście obowiązkowe wyposażenie każdego ucznia. Warto jednak pamiętać o kilku dodatkowych przedmiotach, które uratują Cię w razie nieprzewidzianych sytuacji lub uprzyjemnią dzień w szkole. Z naszego artykułu dowiesz się, jak pakować plecak i co warto w nim zabrać.

Jak się spakować do szkoły?

O wygodnym pakowaniu warto pomyśleć już na etapie kupowania plecaka. Polecamy postawić na model, który będzie pojemny, a przy tym będzie miał dużo przegródek i kieszonek, jak na przykład plecak Fjallraven

Warto pakować się tak, by najbliżej pleców znajdowały się najcięższe przedmioty, czyli podręczniki i zeszyty. Drugie śniadanie warto umieścić w osobnej przegródce, a bidon lub termos w bocznej kieszeni.

Pamiętaj, żeby nie pakować się na ostatnią chwilę. Zrób to najlepiej dzień wcześniej z planem lekcji w ręku.

Co spakować do plecaka do szkoły?

Co spakować do plecaka szkolnego? Poza książkami, zeszytami i długopisami, warto zabrać ze sobą też notes. Dużo szybciej znajdziesz tam informację na temat wycieczki szkolnej niż z tyłu zeszytu od matematyki. Mogą przydać się również kolorowe zakreślacze.

Nigdy nie wychodź z domu bez drugiego śniadania. Nawet jeśli mieszkasz blisko szkoły i masz niewiele lekcji, zawsze warto przygotować się na pokusę kupienia chipsów w sklepiku. Zabierz więc z domu owoce lub przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki temu łatwiej Ci będzie zadbać o zdrową dietę.

Nie zapomnij także o artykułach higienicznych, czyli płynie dezynfekującym, podpaskach oraz paczce chusteczek (nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać). Choć w większości szkół nie ma problemów z dostępem do gabinetu pielęgniarek, warto mieć ze sobą leki przeciwbólowe i plastry.

Podsumowanie

Co spakować do plecaka do szkoły oprócz podręczników i zeszytów? Warto zabrać ze sobą:

  • notes,
  • zakreślacze,
  • drugie śniadanie i wodę,
  • artykuły higieniczne,
  • leki.

Polecamy także pakować się na spokojnie dzień wcześniej tak, żeby najcięższe przedmioty znalazły się jak najbliżej pleców.