Zdecydowana postawa świadka pozwoliła zatrzymać mężczyznę podejrzanego o kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna widząc, że motorowerzysta jedzie całą szerokością jezdni, postanowił zareagować. Kiedy wyczuł od niego alkohol, uniemożliwił mu dalszą jazdę. Podczas interwencji 63-latek był agresywny, groził policjantom pozbawieniem życia naruszył ich nietykalność cielesną, krzyczał i znieważył mundurowych. Jeżeli badanie pobranej od niego próbki krwi wykaże w jego organizmie alkohol, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, utrata prawa jazdy na kilka lat i wysoka grzywna.

W piątek, przed godz. 17, dyżurny tarnobrzeskiej jednostki Policji otrzymał informację, że na drodze w miejscowości Zabrnie (gmina Grębów), przypadkowy kierowca zatrzymał motorowerzystę, który prawdopodobnie jest pod działaniem alkoholu.

Z przekazanych informacji wynikało, że kierowca jednośladu miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy, gwałtownie zwalniał i jechał całą szerokością jezdni. Świadek, jadąc swoim pojazdem, wyprzedził motorowerzystę, po czym zatrzymał się i podszedł do niego, wówczas wyczuł od niego alkohol. Odebrał kierującemu kluczyki, a o zdarzeniu powiadomił policjantów.

Podczas oczekiwania na przyjazd policyjnego patrolu, kierujący motorowerzysta był agresywny, miał bełkotliwą mowę i problemy z utrzymaniem równowagi.

Policjanci wylegitymowali motorowerzystę. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Podczas prowadzonych czynności 63-latek był agresywny, odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Używał słów wulgarnych, krzyczał, groził i znieważał interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyźnie pobrano krew do badań celem sprawdzenia stanu trzeźwości. Jeżeli badanie potwierdzi stężenie alkoholu w organizmie motorowerzysty, usłyszy on zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Mieszkaniec powiatu stalowowolskiego trafił do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci przesłuchali mężczyznę, już usłyszał trzy zarzuty popełnienia przestępstw m.in. naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia policjantów oraz groźby pozbawienia ich życia.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Znacząco wzrosła świadomość społeczeństwa dotycząca zagrożeń, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Widząc osobę, której zachowanie wskazuje, że może kierować pojazdem pod wpływem alkoholu, coraz częściej nie odwracamy głowy w drugą stronę udając, że nas to nie dotyczy, tylko reagujemy.

Pamiętajmy, jeżeli jesteśmy świadkiem takiego zachowania reagujmy - wystarczy powiadomić najbliższą jednostkę policji, funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał.