Rzeszowski freestyler Konrad Dybaś z kolejnym sukcesem na Mistrzostwach Polski w trikach piłkarskich. Tym razem z najważniejszych zawodów w Polsce przywiózł brązowy medal kategorii Challenge. To pierwszy brązowy medal Mistrzostw Polski w kolekcji Konrada. Dotychczas zdobywał on aż 5 złotych medali w kategoriach Challenge i Sick Three podczas Mistrzostw Polski Freestyle Football.
Autor zdjęć z artykułu: Mateusz Odrzygóźdź
Czym właściwie jest freestyle football?
Freestyle football to nic innego jak wykonywanie trików piłkarskich przy użyciu piłki nożnej. Triki wykonuje się w różnych pozycjach - stojąc, leżąc, siedząc oraz przy użyciu różnych części ciała. Im trik jest trudniejszy i bardziej widowiskowy, tym lepiej. Ważne, aby pojedyncze sztuczki łączyć w kombinacje, czyli tak zwane combo. Freestyle football wymaga od zawodników umiejętności panowania nad piłką na najwyższym poziomie. Freestylerzy trenują latami po kilka razy w tygodniu, aby podczas rywalizacji pokazać swoje najtrudniejsze triki.
Freestyle cechuje duża dowolność - każdy zawodnik decyduje sam o swoim stylu gry. Jedni stawiają na trudne technicznie triki, inni zaś na łączenie piłki z tańcem i muzyką. Możliwości jest naprawdę dużo, dlatego dużą uwagę podczas oceny zawodników odgrywa oryginalność i to, czy ktoś jest w stanie wymyślić i pokazać swój autorski trik na scenie podczas pojedynku. Jednym z najważniejszych elementów jest również wybór piłki, którą trenuje zawodnik. Najczęściej korzysta się z oryginalnych piłek meczowych przeznaczonych do gry w piłkę nożną lub z podobnych piłek produkowanych na wzór „meczówek”.
Na czym polega rywalizacja na zawodach freestyle football?
Podczas turniejów freestyle football zawodnicy konkurują ze sobą w różnych kategoriach. Podczas Mistrzostw Polski 2023 były to następujące konkurencje:
- Battle, czyli walki 1 na 1 między zawodnikami, w których należało pokazać swoje najlepsze umiejętności we wszystkich stylach. Rozpoczynały się one od kwalifikacji, gdzie wyłoniono najlepszych 32 freestylerów, a następnie rywalizacja przebiegała systemem pucharowym.
- Challenge, czyli kategoria w której zawodnicy wykonywali triki tylko nogami. Zadaniem freestylerów w tej kategorii było wykonanie kombinacji z kolejnych poziomów zapisanych w tabelce. Każdy uczestnik posiadał określoną prób na wykonanie kolejnego poziomu.
- Routine - najlepszy pokaz pod muzykę prezentowany przed sędziami. Kategoria, w której oprócz trudności trików oceniany był pomysł na pokaz oraz walory artystyczne, a nie tylko trudność sztuczek.
Konrad Dybaś z Cieszyny, mieszkający od prawie 10 lat w Rzeszowie bronił tytułu mistrzowskiego z 2022 roku w kategorii Challenge. W tym roku zdobył on swój pierwszy brązowy medal Mistrzostw Polski. Warto nadmienić, że w latach 2015-2022 Konrad stawał aż 5 razy na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski w kategoriach Challenge oraz Sick Three (jak najtrudniejsze połączenie 3 trików w jedną kombinację). Oprócz tego w osiągnięciach Konrada znajdują się takie sukcesy jak Mistrzostwo Świata z 2018 roku oraz 3-krotne Wicemistrzostwo Świata w latach 2017-2022.
Gdzie można zobaczyć umiejętności freestyle football Konrada?
Konrad Dybaś to freestyler reprezentujący Rzeszów, jednak można spotkać go na różnych wydarzeniach niemal w całej Polsce. Występuje on z pokazami trików piłkarskich na eventach sportowych, urodzinowych, firmowych, bankietach i podobnych. Jego sztuczki piłkarskie imponują zarówno młodszym, których często uczy freestyle’u podczas najróżniejszych wydarzeń. Co więcej o osiągnięciach Konrada mogliście usłyszeć zarówno na antenie wielu stacji radiowych, jak i w kanałach telewizyjnych. Rzeszowski freestyler może pochwalić się także występami w reklamach telewizyjnych, a także współpracą ze sławnymi artystami, takimi jak Mrozu, gdzie pokazał nieco swoich umiejętności w nagraniach do teledysku piosenki Galacticos.
Jeśli potrzebujesz osoby, która uświetni każdego rodzaju wydarzenie i oczaruje Twoją publiczność, zapoznaj się z ofertą trików piłkarskich Konrada Dybasia. Więcej znajdziesz na jego stronie internetowej: https://konraddybas.pl/
Autor zdjęć z artykułu: Mateusz Odrzygóźdź