Kolbuszowscy policjanci poszukiwali 23-letniego mieszkańca naszego powiatu. Młody mężczyzna odnalazł się po kilku godzinach i wrócił do domu. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy udało się także pomóc 56-latkowi, którego w trakcie poszukiwań, w lesie, zauważyli dzielnicowi. Jak się okazało, mężczyzna przeszedł pieszo kilkanaście kilometrów i stracił orientację. Dzięki pomocy policjantów bezpiecznie wrócił do domu.

We wtorek wieczorem, dyżurny kolbuszowskiej jednostki został powiadomiony o zaginięciu 23-letniego mieszkańca naszego powiatu. Z informacji przekazanych przez zaniepokojonych członków rodziny wynikało, że młody mężczyzna, po kłótni, wsiadł do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku. Mężczyźnie mogło grozić niebezpieczeństwo.

Kolbuszowscy policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania 23-latka. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. okolice zalewu Maziarnia w Wilczej Woli i pobliskie miejscowości. W działaniach uczestniczyło kilkunastu funkcjonariuszy wydziału kryminalnego i pionu prewencji kolbuszowskiej komendy oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Na szczęście, po kilku godzinach, 23-latek skontaktował się z rodziną i bezpiecznie wrócił do domu.

W działaniach poszukiwawczych uczestniczyli również dzielnicowi z Posterunku Policji w Majdanie Królewskim. Około północy, funkcjonariusze sprawdzając okolice zalewu Maziarnia, zauważyli stojącego w lesie mężczyznę. Jego zachowanie wskazywało, że może potrzebować pomocy. Kontakt z mężczyzną był utrudniony i nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje. Policjanci ustalili, że jest to 56-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Okazało się, że przeszedł pieszo kilkanaście kilometrów.

56-latek trafił pod opieką rodziny.