Urząd Miasta w Rzeszowie: Świetny rok dla lekkoatletów z Resovii Rzeszów! Klub podsumował ostatnie osiągnięcia
Resovia Rzeszów zdobywa lekkoatletyczny Olimp! Wspaniałe wyniki i nadchodzące inwestycje budują sportową potęgę miasta
- Rekordowa liczba zawodników i medalowe żniwa w kraju i na arenie międzynarodowej
- Wybitne osiągnięcia w drużynowych i indywidualnych mistrzostwach Anna Kapica i Wiktoria Miąso wśród gwiazd
- Ważna rola trenerów w kształtowaniu młodych talentów lekkoatletycznych
- Sukcesy organizacyjne Rzeszów gospodarzem prestiżowych zawodów
- Planowany projekt Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki
W Rzeszowie sportowa rywalizacja kwitnie nie tylko na piłkarskich murawach i siatkarskich parkietach. Lekkoatletyka w tym mieście cieszy się ogromnymi sukcesami, a klub lekkoatletyczny CWKS Resovia Rzeszów stał się dumą lokalnej społeczności. Miasto ma powody do dumy, gdyż jego przedstawiciele wspięli się na najwyższe szczeble krajowych i międzynarodowych podium. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, nie ukrywa entuzjazmu: Nasi lekkoatleci radzą sobie świetnie, dlatego jako miasto regularnie ich wspieramy. Zarówno młodzi adepci, jak i doświadczeni sportowcy, mają za sobą rok pełen intensywnych treningów i spektakularnych sukcesów.
Szczególnie wyróżniającymi się postaciami na arenie międzynarodowej były Anna Kapica, która wywalczyła 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas Mistrzostw Świata w Biegu 24h w Tajpej, i Wiktoria Miąso, która przywiozła brąz w skoku wzwyż z Mistrzostw Europy U23 w Espoo oraz zajęła 9. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie. Albert Komański również miał swój udział w podnoszeniu międzynarodowej rangi klubu, zdobywając srebro w biegu na 200 metrów.
Wielki wkład w sukcesy młodych lekkoatletów mają ich trenerzy, którzy z pasją i zaangażowaniem kształtują przyszłe gwiazdy sportu. Grupa siedmiu trenerów pierwszych drużyn Janusz Mazur, Michał Tittinger, Piotr Kowal, Tomasz Smagalski, Bogusław Duda, Mirosław Wierzbicki oraz Rena Majchrowicz to prawdziwi architekci sportowych talentów. Również trenerzy grup naborowych, wśród których są Katarzyna Tittinger, Klaudia Kowalska, Marcin Wróbel, Grzegorz Złoto i Anna Łyczko, odgrywają nieocenioną rolę w rozwijaniu młodych adeptów lekkiej atletyki.
Organizacyjnie Rzeszów również może pochwalić się ogromnym osiągnięciem. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U20 i U18, które odbyły się w mieście, zgromadziły 990 zawodników z 215 klubów z całego kraju. Z Resovii wystartowało 19 utalentowanych sportowców, którzy stanęli do walki o medale na rodzimym gruncie.
Sprawne zarządzanie talentami zaowocowało doskonałymi wynikami w systemie sportu młodzieżowego, gdzie klub Resovia zakończył rok 2023 z 1. miejscem w tabeli podkarpackich klubów lekkoatletycznych oraz 10. miejscem na szczeblu ogólnopolskim. Prezydent Fijołek wizjonersko podkreśla znaczenie inwestycji w infrastrukturę sportową: Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki jest dla nas w tym momencie priorytetem i dołożymy wszelkich starań, by już niedługo ‘Resovia’ miała jeszcze lepsze miejsce do treningów. W przyszłości takie obiekty mogą jeszcze bardziej przyczynić się do rosnącej pozycji Rzeszowa jako ośrodka lekkoatletycznego na mapie Polski.
Opierając się na: Urząd Miasta w Rzeszowie
Autor: krystian