Cudzą kartą płacił za zdrapki i jedzenie. 47-latek usłyszał 11 zarzutów
Złodziej na zakupach za cudze pieniądze - mieszkańcy Grębowa, uważajcie na swoje portfele!
  • Złapano mężczyznę, który używał znalezionej kart bankomatowej do dokonywania zakupów.
  • 47-latek wydał ponad 400 zł korzystając z cudzej karty.
  • Podejrzany przyznał się do przestępstwa i oczekuje na rozprawę sądową.
  • Policja przypomina o konieczności ochrony danych kart bankomatowych.

W światłach neonów sklepów Tarnobrzega, pewien 47-letni mężczyzna postanowił "zasilić" swój portfel kosztem innej osoby. Przywłaszczona kopertówka 61-letniej kobiety stała się jego przepustką do nielegalnych zakupów. Losowo wybrane zdrapki i codzienne artykuły spożywcze finansował z nie swojej karty bankomatowej, wskazując na niefrasobliwość, z jaką podszedł do cudzej własności.

Historia rozpoczęła się, gdy mieszkanka Grębowa zorientowała się, że zgubiła torebkę z pieniędzmi i kartą podczas zakupów. Szybko okazało się, że "znalazca" nie miał zamiaru oddać zguby, ale wykorzystać okazję do osobistych korzyści. Kartą zapłacono kilkukrotnie, nabywając towary na kwotę znacznie przewyższającą zawartość skradzionej kopertówki.

Miejscowi funkcjonariusze, po otrzymaniu zgłoszenia, błyskawicznie przystąpili do działania. W wyniku skrupulatnej pracy udało się wytypować podejrzanego, którego przeszłość kryminalna nie była kartą białą jak śnieg. Szybka interwencja zakończyła się aresztowaniem 47-latka, który nie miał stałego miejsca zamieszkania.

Zadufany w swoim postępowaniu, mężczyzna, stając przed obliczem sprawiedliwości, przyznał się do popełnienia zarzutów. Jego historia będzie teraz przedmiotem rozważań sądu, który zadecyduje o dalszym losie recydywisty.

Policja skorzystała z okazji, aby zwrócić się z apelem do mieszkańców. W przypadku utraty lub kradzieży karty bankomatowej, kluczową jest natychmiastowa reakcja i informowanie odpowiedniej instytucji. Pamiętajmy również, aby nie przechowywać kodów PIN razem z kartami, zabezpieczając się przed nieprzyjemnościami finansowymi, które mogą przynieść niemałe zgryzoty.


KWP Rzeszów