Podsumowanie XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece Rzeszów
W minionym tygodniu zakończyliśmy XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. To wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło wielu młodych miłośników książek, odbyło się w naszej Bibliotece w dniach 1-7 czerwca. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”.
  1. Głośne czytanie w różnych filiach biblioteki.
  2. Warsztaty plastyczno-literackie oraz zajęcia edukacyjne.
  3. Włączenie nowych czytelników z okolicznych przedszkoli i szkół.
  4. Spotkania z lektorką językową i odkrywanie tajemnic oceanu.

Akcja głośnego czytania przyciągnęła mnóstwo dzieci, które chętnie uczestniczyły w wydarzeniach organizowanych w różnych filiach bibliotecznych. W szczególności wyróżniały się Filie nr 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 13, 15, 16 oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Niektóre spotkania miały miejsce na świeżym powietrzu, co dodatkowo urozmaicało atrakcje.

W Filii nr 7 dołączyła do nas lektorka językowa, natomiast Filia nr 11 zaprosiła dzieci na głośne czytanie książki „Tajemnice oceanu” autorstwa Anny Sobich-Kamińskiej, odkrywając przed nimi tajemnice podwodnego świata. W Filii nr 6 odbyły się zajęcia edukacyjno-czytelnicze, gdzie uczniowie 3 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 30 mogli wysłuchać opowiadania „Jak Krecik zdobył spodenki”, a także brać udział w wykreślankach i zabawach pamięciowych.

Filia nr 16 zorganizowała warsztaty plastyczno-literackie, bazując na opowiadaniu Jane Chapman „Każdy jest cudem”. Dzieci miały również okazję do rozmów wokół książki „Iskierka odwagi” Sandry Dieckmann, co zachęcało do kreatywnego myślenia i wyrażania swoich uczuć.

W dniach 6 i 7 czerwca Filia nr 10 przyjęła w poczet nowych czytelników dzieci z Przedszkola Publicznego nr 15, 16, 39 oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Przedszkolaki, które przez cały rok szkolny uczestniczyły w cyklicznych spotkaniach pod hasłem „W krainie bajki”, były doskonale przygotowane do roli wzorowych czytelników.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspólnie z Wami celebrować XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tak miłej i wesołej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z naszymi małymi czytelnikami podczas następnych edycji tego wyjątkowego święta!


Na podst. Biblioteka Rzeszów