Policja Krosno rozpoczęła jesienną edycję kampanii profilaktycznej dla młodzieży

W najbliższych tygodniach w naszym regionie zainaugurowana zostanie nowa edycja policyjnej kampanii, mającej na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie zagrożeń, które czyhają na nich w codziennym życiu. W ramach Policyjnych wtorków z profilaktyką” uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez lokalnych policjantów.
- Inauguracja kampanii w krośnieńskich szkołach
- Cel i tematyka zajęć
- Znaczenie edukacji w profilaktyce
Inauguracja kampanii w krośnieńskich szkołach
W dniu inauguracji jesiennej edycji Policyjnych wtorków z profilaktyką”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Krośnie mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z przedstawicielami policji. Komendant Miejski Policji w Krośnie, insp. Leszek Buryła, otworzył wydarzenie, zachęcając młodzież do aktywnego udziału w projektach, które mają na celu profilaktykę uzależnień oraz zwiększenie świadomości prawnej wśród młodych mieszkańców regionu.
Cel i tematyka zajęć
Celem kampanii jest podniesienie poziomu wiedzy prawnej oraz uwrażliwienie młodych ludzi na zagrożenia związane z uzależnieniami, w tym nadużywaniem substancji psychoaktywnych. Zajęcia są skierowane głównie do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz licealistów. Unikalna formuła spotkań łączy w sobie teorię z praktycznymi aspektami, umożliwiając uczestnikom obserwację codziennej pracy policjantów w Krośnie.
Znaczenie edukacji w profilaktyce
Wysoka frekwencja na lekcjach bezpieczeństwa organizowanych przez miejscową komendę pokazuje, że istnieje ciągła potrzeba podnoszenia poziomu wiedzy wśród młodzieży. Policjanci, poprzez swoje działania, starają się nie tylko przekazać istotne informacje, ale także promować odpowiedzialne postawy w korzystaniu z Internetu oraz w codziennym życiu. W obliczu zmieniających się zagrożeń, takich jak cyberprzemoc czy uzależnienia, edukacja staje się kluczowym elementem w budowaniu bezpieczniejszego otoczenia dla dzieci i młodzieży.
Źródło: Policja Rzeszów
Ostatnie Artykuły

Mieszkańcy mogą jeszcze wpłynąć na plan dla rejonu ul. Miłocińskiej

145 km/h na ograniczeniu do 50 - 19-latek stracił prawo jazdy

Nóż, pobicie i kradzież w mieszkaniu w Rzeszowie - trójka już za kratami

Pijany kierowca dachował w Głowience - po wyroku opuścił Polskę

Warany, węże i egzotyczne rośliny zawitają do Rzeszowa

Uciekał przed policją na motocyklu - w polu wyszło, dlaczego

W Rzeszowie wróciła pamięć o Katyniu i syberyjskiej zsyłce

Na A4 23 kierowców popełniło błąd, który odbiera czas na reakcję

Rzeszów otwiera nowy rozdział rozmowy o obronności przed gdańskim szczytem

Telefon o rzekomym wypadku i 45 tys. zł zniknęło w rękach “odbieraka

Rzeszów szykuje spotkanie, które ma otworzyć firmom drogę do obronności

Rzeszów zamyka centrum dla biegaczy. Na trasę ruszy 2,5 tys. osób

Budziwój zatańczy w sobotni wieczór - Wesołe Kumoszki szykują potańcówkę

