Policja zatrzymuje prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym

W miniony weekend policjanci z Rzeszowa podjęli zdecydowane działania w walce z nadmierną prędkością na drogach. Efektem tych działań było zatrzymanie dziewięciu praw jazdy kierowcom, którzy rażąco przekroczyli dozwolone limity prędkości. To przypomnienie, że na drodze nie ma miejsca na brawurę i lekceważenie przepisów.
- Policyjne Kontrole i Zatrzymania Praw Jazdy
- Rażące Przekroczenia Prędkości
- Skutki Przekroczenia Prędkości
Policyjne Kontrole i Zatrzymania Praw Jazdy
W ramach działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeprowadzili kontrole prędkości, które ujawniły niepokojący trend. W ciągu jednego weekendu zatrzymano dziewięciu kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Zatrzymania te nie są przypadkowe, a wynikają z uporczywych apeli do kierowców, aby przestrzegali przepisów drogowych.
Rażące Przekroczenia Prędkości
Wśród zatrzymanych znalazł się 24-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, który w sobotę rano w miejscowości Czarna jechał z prędkością 104 km/h. Policjanci nie mieli wątpliwości prawo jazdy zostało mu odebrane, a dodatkowo nałożono na niego mandat w wysokości 2 tys. złotych. Tego samego dnia, po godzinie 18, na ulicy Wyzwolenia w Rzeszowie, policjanci zatrzymali 39-letniego obywatela Francji, który przekroczył prędkość, osiągając 108 km/h. W jego przypadku mandat wyniósł 3 tys. złotych, a także stracił prawo jazdy.
Skutki Przekroczenia Prędkości
Warto zaznaczyć, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci przypominają, że każdy kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, musi liczyć się z natychmiastowym odebraniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. W przypadku dalszego łamania przepisów, konsekwencje mogą być jeszcze bardziej dotkliwe, włącznie z przedłużeniem zakazu prowadzenia pojazdów do sześciu miesięcy. Policjanci apelują o rozwagę na drogach, podkreślając, że bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg powinno być priorytetem.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

131 km/h w terenie zabudowanym - policja zatrzymała 13 praw jazdy

„Dworskie Ogrody” na biurku urzędu. Rusza wyłożenie planu dla tej części Rzeszowa

Aplikacyjne taksówki pod lupą - 167 kontroli i 19 wykroczeń

Sądowy zakaz nie zatrzymał 21-latka - Volvo w Tarnobrzegu wpadło podczas kontroli

Seniorka wchodziła przed auta. Policjantka z Radomyśla zareagowała natychmiast

W Jedliczu symulowali katastrofę lotniczą - służby dostały twardą próbę

Rzeszów posłucha mieszkańców dwóch osiedli zanim ruszy rozmowa o zmianach

Wiosna zaczęła się od tańca - rzeszowskie zespoły błysnęły w Dębicy

W III Liceum sprawdzili wiedzę o wodzie, ekologii i pracy rzeszowskiego MPWiK

Toyota skosiła ogrodzenie w Wielkich Oczach - kierowca miał ponad 2,5 promila

Taneczna Niezapominajka wraca do Rzeszowa i szuka nowych grup

Black Hawk nad Bieszczadami - kontrterroryści ćwiczyli w trudnym terenie

Igor Herbut domknie festiwal, na który zgłosiło się 186 wykonawców

