Nastolatkowie na hulajnogach elektrycznych zatrzymani przez policję w Jaśle

Trzech nastolatków zatrzymanych przez policję w Jaśle za niebezpieczne manewry na hulajnogach elektrycznych! Co to oznacza dla młodych kierowców?
- Jasło w obliczu problemu z hulajnogami elektrycznymi. Jakie są przepisy?
- Mandaty i konsekwencje dla młodych kierowców w Jaśle
Jasło w obliczu problemu z hulajnogami elektrycznymi. Jakie są przepisy?
W piątek wieczorem, na ul. Kazimierza Wielkiego w Jaśle, policjanci z lokalnej drogówki przeprowadzili kontrolę, która ujawniła poważne naruszenia przepisów przez trzech młodych kierowców hulajnóg elektrycznych. Dwaj 15-latkowie oraz ich starszy kolega, 17-latek, poruszali się jezdnią obok siebie, zajmując całą szerokość pasa ruchu. Tego typu zachowanie stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla nich samych, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Mandaty i konsekwencje dla młodych kierowców w Jaśle
W trakcie interwencji okazało się, że dwaj 15-latkowie nie posiadali wymaganej karty rowerowej, co jest niezbędne do legalnego kierowania hulajnogą elektryczną w ich wieku. Policjanci ukarali 17-latka mandatem w wysokości 200 złotych, natomiast jego młodsi koledzy będą musieli stawić czoła konsekwencjom przed Sądem Rodzinnym w Jaśle. Mundurowi zapowiedzieli również sprawdzenie, czy chłopcy mają uprawnienia do korzystania z tych pojazdów.
Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, hulajnoga elektryczna to pojazd napędzany elektrycznie, który może być używany tylko przez osobę stojącą na nim. W związku z rosnącą popularnością tych środków transportu, kluczowe jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i znajomość przepisów drogowych.
Opierając się na: KWP Rzeszów
Ostatnie Artykuły

W Rzeszowie rusza projekt, który zetnie zużycie energii o ponad połowę

Drift na Lwowskiej skończył się mandatem i zatrzymanym dowodem

Policjanci z Podkarpacia zgarnęli podium na morderczej trasie w Dubiecku

Uciekał przed patrolem w Jaśle - zakończył jazdę policyjną blokadą

Orfeusz wraca do Rzeszowa - monodram, po którym zostaje cisza

Zoya Skrzypek wraca z Łańcuta z podwójnym tanecznym sukcesem

Pożar lasu tuż przy domu - dzielnicowy zdążył przed tragedią

Senior chciał dopłacić gotówką, ale na miejscu czekała policja z Lubaczowa

Rzeszów otwiera nabór dla twórców i daje 4 000 zł brutto miesięcznie

Podkarpaccy strażacy sprawdzili się w trudnym teście przed pożarami lasów

Rzeszów rośnie w zdrowie dzięki milionowym inwestycjom w szpital i przychodnie

Krośnieński policjant zgarnął pierwsze miejsce, mieszkańcy przesądzili o wyniku

Dzielnicowy wszedł do domu w Raniżowie - 69-latek był już półprzytomny

