16-latek dźgnął mężczyznę po wyjściu z klubu. Ofiara trafiła do szpitala

Na miejscu interweniowali policjanci i ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy mężczyźnie z raną twarzy. Do zdarzenia doszło przed północą na al. Piłsudskiego, po wyjściu poszkodowanego z jednego z klubów.
Kryminalni z rzeszowskiej komendy otrzymali zgłoszenie w ostatni piątek października, przed północą. Dyżurny skierował patrol na al. Piłsudskiego, gdzie ratownicy medyczni udzielali pomocy 24-latkowi z raną twarzy. Obrażenia nie zagrażały bezpośrednio jego życiu.
Funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony wyszedł z klubu i rozmawiał z osobą mającą na twarzy maskę przeciwgazową. Po wymianie kilku zdań mężczyzna został ranny w twarz.
Policja natychmiast przystąpiła do poszukiwań sprawcy. Kryminalni analizowali zapisy z kamer monitoringu i gromadzili dowody. Na ich podstawie wytypowano osobę mogącą mieć związek ze sprawą.
Tydzień po zdarzeniu zatrzymano 16-letniego mieszkańca Rzeszowa. Śledczy z komisariatu na Śródmieściu przesłuchali nastolatka. Młody mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i wyjaśnił motywację swojego zachowania.
Materiały w sprawie zostały przekazane do sądu. Z uwagi na wiek sprawcy, odpowie on przed Sądem Rodzinnym.
na podstawie: Policja Rzeszów.
Autor: krystian

