Obrazek
Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.
więcej
 • Jak bezpiecznie spędzić ferie - tematem spotkań policjantów z uczniami

  Okres ferii to czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Aby był on bezpieczny, ropczyccy dzielnicowi przeprowadzają spotkania z dziećmi w szkołach oraz przedszkolach. Funkcjonariusze zwracają uwagę nie tylko na bezpieczeństwo podczas aktywnego spędzania czasu poza domem ale również na zagrożenia wynikające z cyberprzestępczości.

 • Sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając tablicę rejestracyjną

  Brzozowscy policjanci, pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na obwodnicy w Brzozowie. Kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu peugeotem i doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawca uciekł licząc na bezkarność, jednak na miejscu kolizji pozostawił tablicę rejestracyjną. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 • Od stycznia obowiazują nowe zasady kontroli drogowej - policjanci spisują stan licznika

  Zgodnie z nowelizacją przepisów, od 1 stycznia policjanci sprawdzają i spisują stan licznika w kontrolowanych samochodach. Zebrane dane przesyłają do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Już w pierwszym tygodniu obowiązywania nowych przepisów, rzeszowscy funkcjonariusze ujawnili ponad 20 przypadków ingerencji we wskazania drogomierza. W myśl artykułu 306a kodeksu karnego jest to przestępstwo ścigane z urzędu, prokuratura wszczyna w takich sprawach śledztwo.

 • Fałszowali dokumentację usiłując wyłudzić podatek VAT

  Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali cztery osoby podejrzane o usiłowanie wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT. Mężczyźni pozorowali zakup towarów i w ramach eksportu na Ukrainę dokonywali ich fikcyjnej sprzedaży. Z ustaleń wynika, że uszczuplenia należności Skarbu Państwa mogłyby wynieść ponad 6 mln zł. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

 • Mikrorachunek podatkowy 08.01.2020 12:22

  Przypominamy, że od 1 stycznia 2020 roku podatki: PIT, CIT i VAT płacimy do urzędu skarbowego wyłącznie na indywidualny rachunek podatkowy, tzw. mikrorachunek podatkowy.

  Bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami" 08.01.2020 13:17

  Bezpłatne warsztaty "Koduj z Gigantami" to wydarzenie promujące ideę nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Ma ono na celu zwiększenie świadomości o programowaniu, zapoznanie z programowaniem i narzędziami programistycznymi, nowymi technologiami, a dla starszych uczniów również zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT.

  "Podkarpackie - z Powerem w przyszłość!" 10.01.2020 13:55

  Szukasz pracy i potrzebne są Ci nowe kwalifikacje? Chcesz wejść na rynek pracy, ale nie wiesz od czego zacząć? A może chcesz zmienić pracę? Zapraszamy do udziału w projekcie „Podkarpackie – z Powerem w przyszłość!

  Wystawa "Na obraz i podobieństwo" 10.01.2020 14:10

  Nowy Rok w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury otwiera niesamowita wystawa malarstwa Paula Eptera pod tytułem „Na obraz i podobieństwo”. To niesamowita fuzja sacrum i profanum w bardzo atrakcyjnej, barwnej odsłonie!

  28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie - program 10.01.2020 14:14

  12 stycznia w Rzeszowie już po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku będziemy zbierać pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Już od godziny 12.00 na płycie Rynku i w Podziemnej Trasie Turystycznej czekać będzie mnóstwo atrakcji!

  Uroczystość 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa 10.01.2020 14:14

  18 stycznia 2020 o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

  XII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu 10.01.2020 14:16

  W dniach 2 stycznia – 22 lutego 2020 roku odbywają się XII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu, których głównym organizatorem jest Uniwersytet Rzeszowski.

  Seminarium Naukowe Studiów nad Niepełnosprawnością 10.01.2020 14:22

  Społeczne i kulturowe następstwa zmian zachodzących w świecie są od lat powszechnie dostrzegane przez środowisko naukowe. Szczególnie istotne wydaje się obecnie przeformułowanie utrwalonej koncepcji niepełnosprawności, traktującej ją jako osobistą tragedię. Nowy paradygmat niepełnosprawności akcentuje społeczny wymiar i podkreśla prawa osób z niepełnosprawnością do wolności i różnorodności. Wciąż przestrzenią wymagającą uwagi pozostaje kwestia kobiecości, męskości, atrakcyjności, relacji i miłości osób z niepełnosprawnością. W odpowiedzi na to Zakład Badań nad Niepełnosprawnością Intelektualną Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego wspólnie z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego organizuje Drugie Seminarium Naukowe studiów nad niepełnosprawnością, poświęcone problematyce kobiecości w niepełnosprawności.
  Obrazek
  Infomacja o działaniach straży pożarnej w 2019 roku
   
  więcej
 • Bezpieczeństwo podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  12 stycznia br. już po raz dwudziesty ósmy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.

 • "Bezpieczne ferie 2020" - działania podkarpackiej Policji

  Od jutra na terenie województwa podkarpackiego policjanci będą prowadzić działania „Bezpieczne ferie 2020”. Podstawowym celem akcji jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku wszystkim dzieciom i młodzieży. Podejmowane działania odbywać się będą na wielu płaszczyznach. Dla dzieci i młodzieży to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku.

 • Policjanci z grupy SPEED w akcji

  Funkcjonariusze krośnieńskiej grupy SPEED zatrzymali 23-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość. Wstępne badanie wykazało, że kierujący znajdował się pod wpływem zakazanych substancji. Oprócz tego mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające. 23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. O jego przyszłości zadecyduje teraz sąd.

 • Spotkanie Członków Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.”

  Dzisiaj w auli komendy wojewódzkiej odbyło się spotkanie połączone z uroczystym opłatkiem zorganizowanym przez rzeszowski oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939”. Stowarzyszenie to pełni szczególną rolę w środowisku policyjnym, zajmując się upamiętnieniem funkcjonariuszy Policji Państwowej pomordowanych w czasie II wojny światowej.

 • Trudne warunki na drogach! Kierowco uważaj!

  Policjanci apelują o rozwagę na drogach. Niestety wielu kierowców o tym zapomina. Opady deszczu i śliska nawierzchnia znacząco wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

 • Zostały jeszcze wolne miejsca na 1 tydzień ferii zimowych - w tydzień realizujemy 6 miesięczny kurs malarstwa od podstaw !!! Zajęcia prowadzone krok po kroku za nauczycielem.

  czytaj więcej »

  Sie ma! Jako największy sztab w Rzeszowie (sztab 3984) zapraszamy na wszytskie wydarzenia i atrakcje związane z Finałem WOŚP. Zapraszamy na nasze aukcje na allegro. Pod tym linkiem znajdziecie wszystkie przedmioty, atrakcje, które trafiły pod młotek: https://a

  czytaj więcej »