Obrazek

28 czerwca 2018 roku, na terenie gminy Krempna w powiecie jasielskim, odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim.

Podkarpackie zawody odbyły się już po raz 7, ale po raz pierwszy miały rangę Mistrzostw Polski, a dzięki uczestnictwu delegacji francuskich strażaków z Brygady Paryskiej, miały wymiar międzynarodowy.
W biegu na dystansie 10 km udział wzięło 86 zawodników. Zróżnicowana, przełajowa trasa poprowadzona została częściowo przez malowniczy teren Magurskiego Parku Narodowego.

5. Geoffrey Poly – Brygada Paryska, Francja,

6. Łukasz Ludkiewicz – KP PSP Zgorzelec.

Klasyfikacja generalna kobiet:

1. Aleksandra Dettlaff – KP PSP Puck,

2. Joanna Cichoń – KP PSP Tarnowskie Góry,

3. Katarzyna Ławecka – KG PSP.

Mistrzostwa zaliczane są do Pucharu Polski Strażaków w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP. W ramach tych zawodów rozegrano również XV Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegach Przełajowych.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie reprezentowana była przez strażaków: Tomasz Kaczor, Dariusz Niedzielski i Andrzej Szpunar.

Andrzej Szpunar wygrał klasyfikację OPEN w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP, oraz zajął pierwsze miejsca w kategorii wiekowej Mistrzostw Polski i Mistrzostw Województwa w biegach.

Podobnie jak, w latach poprzednich organizatorem imprezy były Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie oraz Sportowy Klub Pożarniczy „Strażak”, a gospodarzem biegu była Komenda Powiatowa PSP w Jaśle.

Opracowanie: mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP, st. kpt. Andrzej Szpunar KM PSP Rzeszów
Zdjęcia: mł. bryg. Ireneusz Michalik, KP PSP Jasło, st. kpt. Andrzej Szpunar KM PSP Rzeszów