Wyprzedaże samochodów, które odbywają się na ogół, co roku, we wszystkich salonach samochodowych, to bardzo dobra okazja, aby kupić auto w okazyjnej cenie. Trzeba tylko wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, na które nieprzezorny klient, może nie zwrócić należytej uwagi. Wyprzedaż Forda w autoryzowanych salonach, jest mimo wszystko dobrym momentem na to, aby znaleźć wypatrzony wcześniej model w mocno promocyjnej cenie.

Czy warto kupować auta na wyprzedażach

Niektóre osoby twierdzą, że nie warto kupować samochodów na wyprzedażach roczników w salonach samochodowych. Twierdzą one, że sprzedawane są wtedy produkty niepełnowartościowe, które z jakichś powodów nie mogły być sprzedane wcześniej. Nie jest to do końca prawdą. Oczywiście często zdarzają się sytuacje, w których na sprzedaż wystawiane są auta, które wcześniej wykorzystywane były, jako przykładowo samochody testowe, lub zastępcze i mogą być w jakimś stopniu wyeksploatowane, jednak klient zawsze jest o tym poinformowany. Renomowane firmy, takie jak Ford, nie mogą sobie również pozwolić na zatajanie tego, że auto było wcześniej uszkodzone. Takie rzeczy mogą dziać się w małych komisach samochodowych, ale nie w poważnych salonach uznanych marek.

Auta, które są sprzedawane w ramach wyprzedaży, to po prostu pojazdy, które stały w salonie przez cały rok i nie znalazły swojego nabywcy. Mogło mieć na to wpływ wiele czynników. Na przykład klienci preferowali dedykowane rozwiązania i wybierali auta sprowadzane na zamówienie, ze specjalnie zamówionym doposażeniem. W takim układzie, sprzedawane auto w żaden sposób nie jest niepełnowartościowe, jeśli tylko spełnia wymagania potencjalnego klienta. Jest to nieuszkodzony i nieużywany samochód, który można traktować, jako całkiem nowy.

Wyprzedaż w salonach Forda

Warto również wspomnieć, że umowy, które zawiera się podczas kupowania aut na wyprzedaży, niczym nie różnią się od zwykłych umów, które podpisuje się w trakcie sezonu. Także, na auto dostaje się pełną gwarancję, tak jak w przypadku kupowania samochodu w normalnej cenie. Wyprzedaż Forda jest tego pełnym potwierdzeniem. Na przykład na wyprzedaży Forda 2018, można kupić pełnowartościowe, nowe samochody z atrakcyjnymi rabatami.

Na co zwrócić uwagę

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy dany samochód jest rzeczywiście nieużywany. Czasem zdarza się, że sprzedawane są samochody, które wcześniej miały jakieś defekty. Jednak na ogół jest to od razu naprawiane w serwisie salonu, zaś klient jest o tym informowany. Jeśli z karoserią auta jest wszystko w porządku, a wnętrze również nie budzi żadnych wątpliwości, to można bez obaw kupić taki samochód. Na części mechaniczne i tak dostaje się gwarancję, więc nie ma obawy, że coś może się zepsuć. W takiej sytuacji zawsze przysługuje serwis gwarancyjny.

Wyprzedaż Forda

Wyprzedaż Forda w salonach jest bardzo ciekawa, gdyż na najpopularniejsze modele, takie jak Ford Mondeo i modny Ford Kuga, można dostać od 10 do 20 tysięcy złotych rabatu. Jest to dość duża kwota, gdyż stanowi aż 20% wartości samochodu. W salonach zostały modele w różnych wersjach silnikowych i kolorystycznych, więc jest w czym wybierać.

Sfinansowanie nowego auta

Decydując się na zakup nowego auta na wyprzedaży Forda, można skorzystać z usług finansowych, takich jak kredyt lub leasing. W salonach Forda można uzyskać na ten temat więcej informacji, jednak w wielu przypadkach są to bardzo korzystne oferty, nawet korzystniejsze od tych, które można dostać składając prywatnie wniosek w banku.