Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

200 kasków rowerowych zostanie rozdanych podczas finału akcji na rzecz bezpieczeństwa pt. „Nie kręcę bez kasku”. Akcję organizuje CH Plaza Rzeszów. W najbliższą sobotę 20 lipca 2019 r. Podczas finału w atrium Centrum odbędzie się m.in. kurs pierwszej pomocy przedmedycznej oraz panel dyskusyjny na temat bezpieczeństwa w sportach rekreacyjnych. Strat o godzinie 14:00.

Akcja „Nie kręcę bez kasku” ma na celu propagowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wycieczek rowerowych. Głównym założeniem jest przekonanie rowerzystów, ale także rolkarzy do jazdy w kasku, który może uratować życie. Kampania „Nie kręcę bez kasku” rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami. Wtedy CH Plaza Rzeszów ogłosiła konkurs na hasło promujące inicjatywę. Wybrane zostały dwa hasła: „Nie kręcę bez kasku” autorstwa Marty Krygielewicz oraz „Niech kask będzie z Tobą” – Małgorzaty Janczak, które trafiły na billboardy wiszące w miejscach najczęściej odwiedzanych przez rzeszowskich rowerzystów i rolkarzy. Autorki najlepszych haseł promocyjnych w nagrodę otrzymały od CH Plaza Rzeszów zestawy ochraniaczy i kaski rowerowe.

Akcja „Nie kręcę bez kasku” podsumowana zostanie w najbliższą sobotę 20 lipca 2019 r. W godzinach od 14:00 do 18:00 CH Plaza Rzeszów rozdawać będzie kaski rowerowe. Wystarczy w tym dniu zrobić zakupy za minimum 50 zł i wziąć udział w zabawie pt. „wykręć energię”. Zadaniem każdego uczestnika akcji będzie wykręcenie odpowiedniego poziomu energii na specjalnym rowerze. Do zdobycia są kaski rowerowe dla dzieci i dla dorosłych, a także światełka i odblaskowe gadżety.

Dodatkowo w czasie trwania #Kaskakcji w CH Plaza Rzeszów zorganizowane zostanie bezpłatne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkursy z nagrodami. O godzinie 16 odbędzie się otwarty panel dyskusyjny pt. „bezpieczeństwo w sportach rekreacyjnych”. Wezmą w nim udział specjaliści z zakresu neurochirurgii, fizjoterapii, przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a także organizatorzy zawodów rowerowych. Również od godziny 16:00 z atrium rzeszowskiej Plazy audycję na żywo nadawać będzie Polskie Radio Rzeszów.

Finał akcji „Nie kręcę bez kasku” odbędzie się w najbliższą sobotę 20 lipca 2019 r. w atrium CH Plaza Rzeszów. Zapraszamy w godzinach od 14:00 do 18:00. Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na stronie www.plazarzeszow.pl oraz na profilu Centrum www.facebook.com/PlazaRzeszow.


1000 Znaków do wykorzystania