UM Rzeszów: 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - odwołany pokaz fontanny multimedialnej

1 min czytania

W czwartek, 1 sierpnia 2019 r., Rzeszów odda cześć poległym w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00, pod Pomnikiem Pamięci Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów przy ul. Szopena, odbędzie się uroczysty Apel Poległych. Ze względu na uroczystości jubileuszowe nie odbędzie się pokaz muzyczny fontanny multimedialnej o godz. 17.00.

Program rzeszowskich obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego:

  • godz. 16.30 - wystawienie posterunków honorowych,
  • godz. 17.00 - uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów,
  • syrena alarmowa,
  • podniesienie Flagi Państwowej na maszt,
  • odegranie Hymnu Państwowego,
  • przemówienia,
  • Apel Poległych,
  • składanie wieńców i wiązanek kwiatów,
  • odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego,
  • godz. 18:00 Msza Święta w Kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie w intencji poległych i pomordowanych powstańców warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy.

Szczegoły: https://rzeszow.ipn.gov.pl/pl8/aktualnosci/74389,Rzeszowskie-obchody-75-rocznicy-wybuchu-Powstania-Warszawskiego-Rzeszow-1-sierpn.html

Urząd Miasta Rzeszowa, rzeszow.pl/, rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/19262,75-rocznica-wybuchu-powstania-warszawskiego-odwolany-pokaz-fontanny-multimedialnej.html

Autor: krystian