Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Dzieci z jasielskich szkół miały okazję uczestniczyć w specjalnych zajęciach, które prowadzone były pod okiem policjantów. W Jasielskim Domu Kultury odbyła się lekcja bezpieczeństwa zorganizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pn."Mistrzowie w pasach". Podczas spotkania nie zabrakło atrakcji w postaci roztańczonych zabaw, piosenek i konkursów.

Jasielscy policjanci po raz kolejny wzięli udział w przedsięwzięciu promującym ogólnopolską kampanię społeczną pn. „Mistrzowie w pasach”. Jej inicjatorem jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Grupa Lotos. Głównym celem tej kampanii jest przede wszystkim podniesienie świadomości bezpieczeństwa kierowców, pasażerów, a także dzieci podczas podróży samochodem. 

Wczoraj przed południem w Jasielskim Domu Kultury mundurowi z jasielskiej komendy policji uczestniczyli w niecodziennej lekcji, podczas której promowali szeroko rozumiane zasady bezpieczeństwa na drodze. W zajęciach uczestniczyło łącznie kilkaset dzieci z jasielskich szkół. Podczas tego spotkania, obfitującego w zabawy i konkursy, najmłodsi słuchacze dowiedzieli się jak postępować by być bezpiecznym na drodze i w podróży. Policjanci wykorzystując edukacyjny zestaw „Autochodzik”, przypominali dzieciom podstawowe przepisy i znaczenie znaków drogowych. Wskazywali również właściwe postawy i zachowania kształtując tym samym umiejętności bezpiecznego poruszania się na drogach. 

Podczas spotkania eksperci kampanii "Mistrzowie w pasach" prowadzili także instruktaż prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa, a także edukowali jak montować foteliki i bezpiecznie przewozić dzieci. 

Najmłodsi uczestnicy zajęć chętnie brali udział w konkursach, w których wykazywali się bogatą wiedzą na temat zasad ruchu drogowego. Niewątpliwie ta lekcja na długo pozostanie w pamięci najmłodszych i z pewnością przyczyni się w przyszłości do poprawy bezpieczeństwa na drogach.  

Pamiętajmy! Pasy bezpieczeństwa wymyślono po to aby ratować ludzkie życie, a nie po to aby je utrudniać. Zapinając się pasami w samochodzie, nie zapinasz ich dla Policji, tylko dla samego siebie i swoich bliskich. W momencie wypadku pasy zwiększają szansę na przeżycie.

pw

 

  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło