Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to jedna z możliwości, jakie oferują banki w swojej ofercie kredytowej. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja dla osób, które nie mogą uzyskać kredytu ze względu na brak zdolności kredytowej lub trudną sytuację finansową. Natomiast będąc w posiadaniu nieruchomości, można się starać o taką pożyczkę. Jest ona oprocentowana nawet o połowę mniej niż kredyt gotówkowy, co oznacza, że raty mogą być bardzo optymalnie rozłożone, nawet na 10 lat.

Sytuację rozważa się indywidualnie, biorąc pod uwagę wartość i stan nieruchomości. Posiadając kilka nieruchomości, można zastawić jedną lub kilka, w zależności od potrzeb. W banku należy złożyć wniosek, który jest rozpatrywany pod kątem sytuacji materialnej klienta oraz jego hipoteki. Rzeczoznawca ocenia wartość nieruchomości i na tej podstawie klient otrzymuje maksymalną sumę, do której może się zadłużyć.

Dopiero potem omawia się szczegóły tejże pożyczki, ocenia realną możliwość spłaty i na końcu podpisuje umowę. W międzyczasie należy dostarczyć akt notarialny, odpis z księgi wieczystej, zdjęcia nieruchomości, wycenę, a nawet zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami za czynsz. Jedynie nieruchomości nieobciążone żadnymi zobowiązaniami finansowymi są brane pod uwagę przez bank. W innych instytucjach finansowych także można starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości, ponieważ ilość formalności jest minimalna. Natomiast jest większe ryzyko takiej pożyczki i oprocentowanie jest znacznie wyższe.

Zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości

Pożyczka pod zastaw nieruchomości ma szerokie pole manewru dla klientów. Przede wszystkim wysokość pożyczki jest oceniana na podstawie wartości nieruchomości, dlatego mogą to być sumy nawet w wysokości kilku milionów złotych. Zazwyczaj kredytu gotówkowego nikt nie udzieli na taką sumę, a kredyt hipoteczny jest ustalany tylko na cel budowlany. Natomiast pożyczka pod zastaw nieruchomości wcale nie musi być przeznaczona na cele hipoteczne, czy mieszkaniowe. Klienci mogą w ten sposób spłacić inne zadłużenia, założyć własny biznes, wybudować dom mieszkalny, czy też wyjechać z kraju za poszukiwaniem nowych warunków życiowych.

Jak uzyskać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Może to być forma prezentu dla młodych małżonków, w postaci wycieczki zagranicznej, czy też pieniądze na studia dla swoich dorosłych dzieci. Jest to również doskonała okazja dla inwestorów, którzy w ten sposób finansują inne nieruchomości, kupują wartościowe aktywa, czy inwestują sporą gotówkę na giełdzie walutowej. To, co ma ogromne znaczenie to to, aby to była nieruchomość niezależna, by w razie problemów finansowych, bank mógł ją przejąć bez sprzeciwu klienta. Stąd też lepiej zastawiać lokale handlowe, garaże, mieszkania po dziadkach, czy dom do remontu, ponieważ to również stanowi wartość na rynku nieruchomości. Jest to również dobra okazja do zastawienia tych nieruchomości, których nie można wynająć ani sprzedać ze względu na lokalizację, cenę lub brak środków na remont.

Więcej informacji

Więcej informacji o tego rodzaju pożyczce znajdziesz na stronie https://pozyczpodzastaw.pl/ - dowiedz się więcej