Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli 14,5 kg krajanki tytoniowej oraz 4000 sztuk nielegalnych papierosów. Straty skarbu państwa zostały oszacowane na ponad 15 tys. złotych.

Informację o możliwości posiadania nielegalnego tytoniu uzyskali funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Wynikało z niej, że w piwnicy oraz w lokalu handlowym na jednym z rzeszowskich targowisk, 41-letni mężczyzna posiada tytoń bez wymaganych polskich znaków skarbowych akcyzy. W ubiegłym tygodniu, w celu potwierdzenia informacji i uniemożliwiania sprzedaży tytoniu, na miejsce gdzie podejrzewany miał przechowywać tytoń pojechali policjanci.

Funkcjonariusze zastali 41-latka w piwnicy, gdzie przepakowywał tytoń. Podczas przeszukania pomieszczeń piwnicznych policjanci znaleźli i zabezpieczyli 13 kg tytoniu oraz 4000 sztuk nielegalnych papierosów. Następnie razem z mężczyzną pojechali do lokalu handlowego na targowisku gdzie dodatkowo znaleźli 1,5 kg tytoniu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. 41-letni mieszkaniec Rzeszowa usłyszał już zarzut. Teraz odpowie za posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 15 tys. złotych.